BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
valjo mc
Автомобил: VW BORA 2000CC-115PS-85KW-1J2
Двигател: AQY- year 2000

BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот valjo mc » Сря 11 окт 2017 20:45

Здравейте,колеги,искам да сменя задните амортисьори,които са най-вероятно оригиналните ,но има здрави удари във дупки и неравности.Незнам ударите дали са от вероятно скапани тампони на заден мост,или от амортисьорите на които шок тампоните са разпилени След много четене и питане,незнам с какво да ги заменя...Колата на ''тресачка''показва че всичко е ок,ама уви...същата е със спортни пружини H&R 29526-1(VA)<910kg фи-12.25mm и амортисьор Monroe Reflex(не знам каталожният му номер)-отпред,и H&R 29526HA-фи-11.5мм отзад с вероятно оригиналният амортисьор.По спецификация на пружините,същите снижават до 35мм!В повечето магазини незнаят какво да ми препоръчат и дали ще е правилният избор на амортисьор(става въпрос дали,обикновен,усилен или спортен-какъв спортен?...)От всичкото инфо в нета доколкото разбрах,обикновеният е с дълъг ход,спортният с къс ход,а усиленият ми е най-спорен(и най-предлаган в магазините)...според мен той е за офроуд и е с още по дълъг ход???Та въпросът пред мен е всеки от видът си от различен производител с един и същ ход ли са???Аз лично се насочвам към спортен газов-двутръбен за да избегна ударите и да не е крайно твърда возията,и да не е крайно скъпа :).Ако сложа нормален,дори и нов пак ще бие заради по късите пружини,макар всички да твърдят,че обикновеният амортисьор работи нормално до 40мм снижаване?Моля хора,които наистина са запознати и са на ти със това,ако желаят да ми отговорят на мойте терзания :)Надявам се темата да помогне и на други,които не знаят кое как трябва да е ;) !!!Благодаря предварително!!!

Върни се в “Golf”