BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
valjo mc
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 20 дек 2015 21:11
Автомобил: VW BORA 2000CC-115PS-85KW-1J2
Двигател: AQY- year 2000

BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот valjo mc » Сря 11 окт 2017 20:45


Здравейте,колеги,искам да сменя задните амортисьори,които са най-вероятно оригиналните ,но има здрави удари във дупки и неравности.Незнам ударите дали са от вероятно скапани тампони на заден мост,или от амортисьорите на които шок тампоните са разпилени След много четене и питане,незнам с какво да ги заменя...Колата на ''тресачка''показва че всичко е ок,ама уви...същата е със спортни пружини H&R 29526-1(VA)<910kg фи-12.25mm и амортисьор Monroe Reflex(не знам каталожният му номер)-отпред,и H&R 29526HA-фи-11.5мм отзад с вероятно оригиналният амортисьор(1j0512011ABHM202B;1J0513025CEWW01j0).По спецификация на пружините,същите снижават до 35мм!В повечето магазини незнаят какво да ми препоръчат и дали ще е правилният избор на амортисьор(става въпрос дали,обикновен,усилен или спортен-какъв спортен?...)От всичкото инфо в нета доколкото разбрах,обикновеният е с дълъг ход,спортният с къс ход,а усиленият ми е най-спорен(и най-предлаган в магазините)...според мен той е за офроуд и е с още по дълъг ход???Та въпросът пред мен е всеки от видът си от различен производител с един и същ ход ли са???Аз лично се насочвам към спортен газов-двутръбен за да избегна ударите и да не е крайно твърда возията,и да не е крайно скъпа :).Ако сложа нормален,дори и нов пак ще бие заради по късите пружини,макар всички да твърдят,че обикновеният амортисьор работи нормално до 40мм снижаване?Моля хора,които наистина са запознати и са на ти със това,ако желаят да ми отговорят на мойте терзания :)Надявам се темата да помогне и на други,които не знаят кое как трябва да е ;) !!!Благодаря предварително!!!




Потребителски аватар
valjo mc
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 20 дек 2015 21:11
Автомобил: VW BORA 2000CC-115PS-85KW-1J2
Двигател: AQY- year 2000

Re: BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот valjo mc » Вто 24 окт 2017 13:22


Понеже никой не дава отговор на въпросите ми,реших да се обърна и към''H&R България''.Ето какво ми отговориха от там:H&R:''Спортните пружини H&R включително и Вашите са разработени и предназначени за монтаж на оригинални амортисьори. Препоръчваме Ви или да закупите стандартни амортисьори или ако искате да монтирате спортно окачване то да закупите комплект амортисьори с пружини. Комбинирайки различни марки видове амортисьори с пружини рискувате да похарчите пари за несъвместими изделия!''...въпрос от мен относно стандартен а-ри на тези пружини...:H&R:''''"не оказват негативно влияние върху ефикасността и безпроблемната работа на стандартен амортисьор и няма да допринесат за по кратък живот на същият?" - правилно!''.Бях се заблудил,че като са червени пружините ми са най твърдите(рейсинг),но:H&R:''...вашите пружини са част от комплекта спортно окачване Cup-Kit Comfort...Преди се произвеждаха в различни цветове според търсенето на пазара, но от 2016 година насам св произвеждат само сини. Единствено рейсинг серията е червена.''Моите пружини са поставени 2008 в Швейцария и затова са червени но не са рейсинг!Дано е полезно инфото и за други,като мен и не само,щото като гледам отговори няма ;)...


Потребителски аватар
valjo mc
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 20 дек 2015 21:11
Автомобил: VW BORA 2000CC-115PS-85KW-1J2
Двигател: AQY- year 2000

Re: BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот valjo mc » Чет 26 окт 2017 21:54


Ако,някой от админите или хората отговарящи затова,мисли че тази тема ще има по голямо развитие и коректни и конкретни отговори,моля да я премести в съответният раздел,който сметнат за по добре!Извинения и благодарности!!!


Потребителски аватар
valjo mc
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 20 дек 2015 21:11
Автомобил: VW BORA 2000CC-115PS-85KW-1J2
Двигател: AQY- year 2000

Re: BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот valjo mc » Вто 10 юли 2018 21:00


Сега се сетих да кажа,че след смяна на задните тампони,ударите отзад вече ги няма за мое огромно щастие...на оглед и каране ''двама майстори'' залагаха 100% на амортисьорите но уви те се оказаха здрави(неизпуснали)...друг е въпроса колко са адекватни(при дупка стъпвайки с голяма скорост,задницата олюлява)...за сега са сменени шок тампоните,но след известно време ще сменя амортисьорите с нормален газов на добра марка!


viking.
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот viking. » Пет 15 юли 2022 8:40


Здравей.
Сам си питаш,сам си отговаряш и ти като мен .На мен ми трябваше помощ за по-твърди пружини за комби,но нямаше отговор.
И на мен ми трябват газови двойно действащи амортисьори по-стегнато да возят.Ориентирах се към марка Al-ko,но още не съм сменял.
Сподели опит с твоя случай.
Безаварийно каране.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот fur1ous » Пет 15 юли 2022 10:14


Ако парите не са проблем си купи койловъри KW V1 или Street (ако искаш още по меко и ако се предлага за твоята кола.) към 1000€
Ако искаш малко по бюджетно ST (подмарка на KW) Sport 40/40 към 500€ комплекта пружини с амортисьори.

Карал съм с доста спортни окачвания през годините, KW ми харесва най много V1-цата не знам как е направена,но колата ем се държи спортно, ем не вози твърдо което е голям плюс за мен.

ПП: Сега видях,че темата е от 2017 :icon_lol


viking.
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: BORA 2.0 cпортни пружини H&R RED-какви амортисьори?

Мнениеот viking. » Пет 15 юли 2022 11:01


Стара е темата и помислих,че за да получиш отговор трябва да платиш,шегувам се.
500евро ме устройва,само ме притеснява намаления просвет при такъв тип окачване.Та се надявам с едни по-стегнати амортисьори да стегна возията,но едва ли.Лятото товаря яко и тегля каравана 700кг.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта