Golf 4 1.6 AKL проблем първо палене

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
SNikolov4
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 29 сеп 2016 10:04
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 2000

Golf 4 1.6 AKL проблем първо палене

Мнениеот SNikolov4 » Нед 15 окт 2017 18:21


Здравейте колеги, обръщам се към вас с един въпрос по моя голф понеже нямам възможност да ходя по сервизи (а и не ми се ходи вече). Колата сутрин при първо палене все едно работи на 3 цилиндъра и не държи 1100 оборота докато загрее малко а почити веднага падат на 850. Цялата се тресе и понякога гасне. Колата има газово, но винаги е палена на бензин и прехвърля на 30 градуса. Държа да отбележа, че след като загрее малко всичко изчезва и се държи нормално. Преди време ми бяха казали запушени инжектори и от тогава съм сложил 2 добавки (едната беше Бардал) и съм я карал около 150 км само на 100 октана от ЕКО. Всяко мнение е важно за мен понеже е доста неприятно и имам чувството че с времето става по зле.




barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Golf 4 1.6 AKL проблем първо палене

Мнениеот barutchiev » Нед 15 окт 2017 18:29


Когато е студена сутринта, отвърти свещите и виж да няма някоя мокра.
С една такава прехвалена 6в1 на Бардал си имах доста ядове. От тогава не ползвам никакви добавки.
Свали си инжекторите и ги дай на стенд. Хем ще ги почистят, хем ще видят да не плюе някой. Обаче СТЕНД, а не някой "майстор" с ултразвукова ваничка.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.6 AKL проблем първо палене

Мнениеот javor_bg » Нед 15 окт 2017 19:08


barutchiev написа:Когато е студена сутринта, отвърти свещите и виж да няма някоя мокра.
Обаче СТЕНД, а не някой "майстор" с ултразвукова ваничка.


Здравей , колега ! С цитираното съм напълно съгласен, но ми е пределно ясно, че бензиновата рейка, при положение че имаш и газов инжекцион трудно се сваля. Пробвай да покараш няколко дни само на бензин. Има ли промяна ? Сутрин при първо палене ли го прави този проблем или не ? Като дадеш газ тогава гасне ли колата ? Сутрин преди първо палене мерил ли си показанията на температурния датчик ? Приблизително еднакво ли е показанието с това на околната температура ? Ако при подаване на газ гасне колата е възможно да е и от О-пръстените на смукателните колектори. Горивен филтър сменян ли е ? Налягането на бензина мерено ли е ? По принцип като се кара на газ съветват да се пълни бензин по малко, но по-често. Не е добре бензина да престоява много в резервоара. Имах случай на използване на добавка и докато не заредих два пъти чист бензин след като изразходих бензина с добавката колата палеше трудно и придърпваше.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.6 AKL проблем първо палене

Мнениеот javor_bg » Нед 15 окт 2017 19:09


Не бързай със свалянето на инжекторите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 167 госта