VW Bora - Свързване на пръскалки с подгрев?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
felon
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 20 окт 2017 14:13
Автомобил:
Двигател:

VW Bora - Свързване на пръскалки с подгрев?

Мнениеот felon » Пет 20 окт 2017 14:40


Здравейте,
сдобих се с пръскалки които имат вграден подгрев, които не знам как да ги вържа.
Разрових се из форума и в интернет, но не успях да намеря никъде електрическа схема на свързването йм.
Разбрах че повечето хора към тях имат постоянно напрежение от бушон 1 и че подгрева им се включва когато те си определят(имат термо елементи вътре в тях).
Но не знам дали би трябвало да е така, и причината за моето съмнение е че на бората ми, на предното стъкло, под перата на чистачките имам нагреватели. Та тези нагреватели служат за размразяване перата на чистачките и че не се влияят от копчето за размразяване на задният прозорец.
Също видях в някакъв английски форум че има настройка и през vag-com-а ,но май беше за 5-ца или 6-ца, няма значение.
Та бихте ли споделили някаква ел.схема на свързване или ако и Вие сте се сблъсквали с това какво сте направили.

Дори ако знаете дали има и софтуер, със добре обяснени схеми, бих бил доволен да споделите.




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Свързване на подгрева на пръскалките - VW Bora

Мнениеот stefarata » Пет 20 окт 2017 16:08


Колега, откъде ги намери пръскалките, че аз търся за алхамбра, но има само без подгрев?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Свързване на подгрева на пръскалките - VW Bora

Мнениеот kris11 » Пет 20 окт 2017 18:36


stefarata написа:Колега, откъде ги намери пръскалките, че аз търся за алхамбра, но има само без подгрев?

Търси от морга. А и за каков ти са тези проблемни и постоянно запушващи се пръскала ? Виж в руснаците как монтират от Шкода
Има свалени от Алфа156 , като ми остане време ще се мъча да ги нагодя. Имат регулировка по вертикала Като ползваш зимна / ама истинска/течност полза от подгрева няма.
П.П.Щатните мине не мине месец 2 и дясната дава фира.


felon
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 20 окт 2017 14:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Свързване на подгрева на пръскалките - VW Bora

Мнениеот felon » Пет 20 окт 2017 18:40


kris11 написа:Търси от морга. А и за каков ти са тези проблемни и постоянно запушващи се пръскала ? Виж в руснаците как монтират от Шкода
Има свалени от Алфа156 , като ми остане време ще се мъча да ги нагодя. Имат регулировка по вертикала Като ползваш зимна / ама истинска/течност полза от подгрева няма.
П.П.Щатните мине не мине месец 2 и дясната дава фира.


Колега, ще споделиш ли линк към страницата, че нещо ме мога да го намери


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: VW Bora - Свързване на пръскалки с подгрев?

Мнениеот stefarata » Съб 21 окт 2017 6:22





Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 214 госта