Golf 3 1.4 ABD твърди маркучи

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
stangelov2
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 03 окт 2017 13:39
Автомобил: Vw golf3
Двигател: ABD
Местоположение: София

Golf 3 1.4 ABD твърди маркучи

Мнениеот stangelov2 » Нед 19 ное 2017 18:56


Привет колеги,нов съм във форума и понеже потърсих и с темите ,но не открих такъв проблем,реших да пиша.
Колата от заглавието я имам от скоро. Купих я със спукан воден радиатор, който смених, спрях течовете. Когато я покарам около 50 - 60 км, забелязах, че маркучите се втвърдяват до степен все едно стискам волана /почти не могат да се стиснат/. Интересното е, че когато я запаля поработи, загрее, завърти перката - това нещо го няма, маркучите са меки. Когато започна да надува спука един маркуч, след което смених всички /бяха много стари/ и капачката на разширителния съд с такава на "Topran". Положението си е същото и в момента. Сега нищо не пука, минал съм около 500км и се движи нормално, има парно.
Закарах вчера колата на майстор. След като беше втвърдила маркучите. Според него не трябва да са толкова твърди. Каза, че според него е от връщащия маркуч към казанчето - бил запушен. Отпуши го, сменихме капачката с някаква ползвана, която му се намираше. Запалихме колата той гледа какво тече през връщащия маркуч и каза, че е ОК. Колата загря, нямаше проблем. Днес отново покарах 50 - 60 км и същото... маркучите твърди. Моля, дайте мнение какво се случва? :banghead




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 3 1.4 ABD твърди маркучи

Мнениеот goppa » Нед 19 ное 2017 19:36


Направи тест за газове в антифриза!


stangelov2
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 03 окт 2017 13:39
Автомобил: Vw golf3
Двигател: ABD
Местоположение: София

Re: Golf 3 1.4 ABD твърди маркучи

Мнениеот stangelov2 » Нед 19 ное 2017 19:59


И аз мислех за това, но явно ще трябва да се направи. Ако има други идеи, казвайте, ще ги изпробвам. Не губи антифриз. По съвети от форума сипах парфюм в антифриза, но през ауспуха не мирише на парфюм.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 276 госта