Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Сря 22 ное 2017 10:30


Привет колеги!Доста теми прочетох,но никъде не открих подобен проблем като моя.От 3 седмици подкарах на тъста голфчето.Колата е газ-бензин,но проблема го има и при двете горива така,че причината изгежда е комплексна.Когато е студена няма проблеми с придърпването,но като загрее някъде около 40-50 градуса започва едно придърпване на моменти и сякаш в този момент губи мощност.След няколко такива "кълванета" (както се е изразил колега с подобен проблем в една от темите които прочетох) светка лампа EPC.Като изгася двигателя и отново го запаля лампата вече не свети и така до следващите няколко придърпвания светва отново.Така за тези три седмици смених датчик за температура на охладителната течност,термостат,почистих дроселова клапа(направена е адаптация),почистен ЕГР,от тъста знам,че е сменен мап сензор(стария е в жабката),почистен потенциометър на педала за газта.Правих няколко диагностики.Опитах да кача файла,но незнам дали успях.Имам един въпрос къде влиза вакум маркучето което излиза от егр беше затапено с винтче.Има и още ,но това е наложителното което трябва да се оправи.Тези дни мисля да премеря и компресията.Поздрави




Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Сря 22 ное 2017 11:02


Така неуспях да кача файла за това ето така.
17526-oxygen(lambda)sensor heating;B1 S2
p1118-35-00-open circuit

17513-oxygen(lambda)sensor heating B1 S2;heating circuit
p1105-35-00-short to plus

17851 - Potentiometer for EGR (G212)
P1443 - 35-10 - Signal too Low - Intermitten

17961 - Barometric / Manifold Pressure Signals
P1553 - 35-10 - Implausible Correlation - Intermittent

До колкото знам има 2 ламбда сонди някой знае ли за коя се отнасят грешките.Катализатора на колата е свален.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот gddbg » Сря 22 ное 2017 11:30


На това маркуче за егр по принцип има едно клапанче което вкарва въздух. Ама не е проблем и без него. Карал съм доста време и аз така с винтче. Даже ако ти е прецакано клапанчето се разваля вакуума и смуче постоянно ,а не когато трябва. Иначе е към 20 и няколко лв. Ама определено не ти е то проблема. Никъде не влиза тоя маркуч. Едната от грешките за егр ако не се лъжа е за заял клапан. Тоест или държи постоянно отворен в ниските обороти ще е доста мудна. Аз за това го затапих моя. Ако е заял на затворено по принцип показва грешка. Тея номера можеш да ги видиш в интернет. Пише си за всичко. Тея за ламба сондата са най-вероятно за първата. Може да отидеш да ти я замерят. Как става почистването на потенциометъра на педала. Някаква цака има ли или само отваряш и почистваш. И аз го обмислях преди време.


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Сря 22 ное 2017 16:39


Педала го свалих и почистих пистите на потенциометъра със клечка за уши и някакъв контактен спрей за платки.Не е трудно и свалянето и почистването.


Ivwan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот Ivwan » Чет 23 ное 2017 0:16


Здравей колега не съм специалист , но така на първо четене грешките са следните :
първата е за отворена верига на подгрев на ламбда сонда
втората окъсяване на плюса на подгрева на ламбда сонда
третата за твърде слаб и непостоянен сигнал на потенциометър към егр
четвъртата за мап сенсора неправдоподобна корелация /съотношение/
Според мен проблема ти идава от ламбда сондата. Не съм наясно коя от двете е, но пише S2 - може би втората.Замерете я и ако не дава синусоида я сменяш и пак диагностика. Останалите две грешки може и да не се появят. Мап сензора по-добре да си върнеш оригиналния, или нещо качествено.


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Чет 23 ное 2017 8:27


втората окъсяване на плюса на подгрева на ламбда сонда
третата за твърде слаб и непостоянен сигнал на потенциометър към егр

Под окъсяване да разбирам ли,че има прекъснат проводник или слаба връзка?
Слаб и непостоянен сигнал,това за педала на газта ли се отнася?
Написал си,че може да е от ламбда сондата,дали от там идва това придърпване или проблема е съвкупност от всички тези грешки.Благодаря ти за мнението.


Ivwan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот Ivwan » Чет 23 ное 2017 11:19


Колега просто ти обясних какви са ти грешките. а причините за придърпването може да са много. Сега се загледах - писал си ,че ти светва EPC. EPC светва при проблеми със стоп машинка или проблеми с потенциометъра на газта. Това почистване на въпросния потенциометър, което си правил явно не помага - при износени писти или прекъснати писти. На око може и да не се вижда - мери се с мултицет. Същото важи и за ламбда сондата - и там се замерват - съпротивления, входящи и изходящи напрежения, изобщо си трябва човек разбиращ от тези неща. За мен лично сондата не ти работи и от там - бедна или богата смес - лош вървеж, намалена мощност,завишен разход. придърпване. Но освен нея може и да трябва да се смени и потенциометъра на газта - нов струва една камара пари. Ако можеш да вземеш от някоя морга евентуално читав с уговорка за проба и връщане. Но преди да почнеш да даваш грешни пари намери свестен диагностик направете замервания със живи данни по време на движение и тогава вече нещата ще са по-ясни. Иначе почваш да сменяш едно по едно докато евнтуално уцелиш проблема. Успех!


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот freelancer » Чет 23 ное 2017 15:45


Имам доста горчив опит с ЕРС лампата, имам и кабел с VCDS и мога да ти кажа, че пуска лампата също, когато мапа отчита ненормална стойност в налягането (вакуума), наличието и на грешка за егр клапана се връзва с отчитанията на мапа. Пробвай да стиснеш маркуча, примерно от картерните изпарения, който влиза в дросел клапата и веднага ще ти набие грешка за мапа Implausible signal - Intermediate, временна грешка.
Ако имаш проблем със стоп-машинката няма да ти светят стоповете и ще дава проблем с нея.
Грешките за втората ламбда, тази на катализатора са вследствие на това, че той просто си липсва, писал си, че си го махнал.
Компа не знае, че някой го е отрязал, както и програмистите не са заложили в софта подобно нещо, никой не предполага, че в България ги режем, за това ти дава грешка за подгрева или нещо подобно.
На мен вследствие на сцепен вакуум клапан ми набиваше грешка за бедна смес и за електрически проблем в ламдба сондата, а тя беше здрава, даваше Malfunction in circuit - също временна грешка.
Регулиращата сонда преди ката ти работи, там нямаш грешка, а втората сонда е да отчита проблем с катализатора, от нея нищо не зависи.
Обикновено придърпва от бедна смес, виж си газовата, кабели, свещи и бобина, от липса на компресия не ми се вярва да придърпва, по-скоро няма да дърпа. :mhihi
Какви са ти адаптациите, като караш на бензин, какво показва регулиращата ламбда сонда? Какво ти е налягането в колектора, виж мап сензора, какво показва. Компа е адаптивен, като си пробвал на бензин изчисти ли грешките да ти занули адаптациите?
Със затапен ЕГР пак ли придърпва?
Между другото при един колега с поло имаше подобен проблем, като дава газ на ниска предавка и започваше да насича, закачихме я и я гледах в движение, когато започваше да насича даде грешка за стоп-машинката, много странно. Той ми каза, че сменял бобината и се оправяло за малко и после пак, даже му продадох старата си бобина, тези пластмасовите, 2 в 1 корпус, мисля, че твоята е същата, огледай я за пукнатини, не козметични, а по-дълбоки.


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Чет 23 ное 2017 20:15


freelancer очаквах да се включиш за което благодаря. При първа възможност ще върна стария мап сензор(почистих го със спрей за карбуратори).Егр е затапен с някакво винтче и май е електрически има някаква букса(почистен е и той).Аз също имам ВАГ. На кой канал да видя стойностите на мап и егр и евентуално какви трябва да бъдат?Бобините са 4 за всеки цилиндър по бобина(сменени са поетапно и четирите)Стоп машинката също е сменена пък и невярвам да има някакво отношение относно придърпването.Днес дори направо умря,спирам да си взема нещо за хапване,гася колата след 5 мин. паля подавам газ и нищо държи едни около 900 оборота и това е въобще не мърдат а педала до доло,лампата свети(EPC).Изгасих двигателя и след около 5 мин. запалих нито свети лампа потеглих нормално без проблеми.След това диагностика и грешките същите които съм описал в първият пост.Направо ме побърква питам тъста как я е карал до сега, а той-ми тя си прекъсва ама аз и свикнах.Човека е над тези неща хаха.Поздрави


Ivwan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот Ivwan » Чет 23 ное 2017 21:08


Колегата holi_jolie никъде не е писал за махнат катализатор. А на колегата freelancer- AZD двигателите са с четири отделни бобини. Изобщо всеки си пише каквото му било на неговата кошница, ама никой не чете и изобщо стана като на пазара. Отидох да си търся булдог да ми пази къщата, но си взех канарче, щото продавачката беше много готина!


Ivwan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот Ivwan » Чет 23 ное 2017 21:10


Колегата holi_jolie никъде не е писал за махнат катализатор. А на колегата freelancer- AZD двигателите са с четири отделни бобини. Изобщо всеки си пише каквото му било на неговата кошница, ама никой не чете и изобщо стана като на пазара. Отидох да си търся булдог да ми пази къщата, но си взех канарче, щото продавачката беше много готина!


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Пет 24 ное 2017 7:16


Колега Iwvan погледни 2-ия пост в темата след грешките какво е написано. :icon_razz


Ivwan
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 24 апр 2013 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот Ivwan » Пет 24 ное 2017 11:01


Извинявам се гледах грешките и съм го игнорирал.


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Пет 24 ное 2017 11:34


:th_up


Потребителски аватар
holi_jolie
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 16:59
Автомобил: Golf 4 1600 16v
Двигател: AZD 2001
Местоположение: Мездра

Re: Голф 4 1.6 16v-AZD-2001г.Придърпва

Мнениеот holi_jolie » Пет 24 ное 2017 17:58


Днес си върнах старият мап сензор и вече не набива грешка"p1553".Но сега първата грешка е "p1443" и след това са тези за сондата.Проблема с придърпването си остава, но сякакаш го прави по-рядко.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта