Проблем с цялата електроника на Golf 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот Djaniko0o » Чет 07 дек 2017 14:35


Здравейте! Имам проблеми с повечето неща в голфа, като почна, че плафоните не светят до проблеми с централното.. Четох много теми и си мисля, че най-вероятно това за централният плафон е проблем в микроключе, но как мога да разбера кой от всичкиите микроключена прави проблема те налии са на всяка една врата включиително и на багажниика? Също така имам проблем с централното заключване. Имам две аларми едната е оригиналната, другата си е отделна, която се ползваше само за централно заключване (преди мисля че искаха като имаш Каско да имаш отделна аларма не фабрична) та.. От скоро имиам проблем с заключването, когато натисна заключването на външната аларма щрак всичко, но не заключва а се включва фабричната аларма, която е спряна, но всъщност има едно диодче на шофьроската, която показва че работии.. Не може да се заключва или отлкючва,а тръгна ли да я паля се включват авариийните и почва да свири и не пали.. За да спра фабричната аларма трябва да врътна ключа на дясно на ключалката на багажника така спира фабричната аларма, а външната не я бутам, че ако я бутна всичко това се повтаря.. В момента сии ги заключвам всичкик врати на ръка или с ключ и няма проблеми, но не е удобно.. Имам проблем също и с шофьоркото стъкло падне ли до долу не се дига и трябва на ръка да го дърпам леко, че да тръгне нагоре това ме съмнява за водач, бях чел някой колега имал такъв проблем, но отново не съм сигурен... Някой колега ако помогне ще съм много щастлив, защото много проблеми и не знам от къде да тръгна.. :banghead

П.П Имам уж плафони на вратиите, но вътре няма крушка възможно лии е така да иидва от завода? 1998г. AHF




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот vanesto » Чет 07 дек 2017 14:47


Закачи я на Ваг-ком и виж на 46 канал какви грешки има, и на коя врата. За шофьорското стъкло мога да ти кажа при кого да отидеш да ти го оправи, ако искаш. Плафоните на вратите си имат крушки и са светели на времето :) Моята едната даже още свети, а другата, когато е на кеф. Лошото е, че тези плафончета са свързани с бравите, а те са най-голямото недоразумение в тези коли.


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот Djaniko0o » Чет 07 дек 2017 14:59


vanesto написа:Закачи я на Ваг-ком и виж на 46 канал какви грешки има, и на коя врата. За шофьорското стъкло мога да ти кажа при кого да отидеш да ти го оправи, ако искаш. Плафоните на вратите си имат крушки и са светели на времето :) Моята едната даже още свети, а другата, когато е на кеф. Лошото е, че тези плафончета са свързани с бравите, а те са най-голямото недоразумение в тези коли.


Ясно. Благодаря ти много за бързия отговор, Колега! Мислех да си закупя един VAG-COM, че при нас постоянно трябва да се гледат чистят разни грешки, но ме интересуваше ако знаеш дали си заслужава евтиният кабел.. Иначе в най-скоро време ще бъде закачен на компютър и видян, просто мисля че не си заслужава за лично ползване да дам близо 100лв, като мога да мина ''тънката'' с 20лв за евтиният (предполагам китайски VAg-COM)


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот vanesto » Чет 07 дек 2017 15:04


Предполагам, че няма да имаш проблеми с китаец, ама нали знаеш, там е малко на късмет, гледай отзивите първо.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот M3ntata » Чет 07 дек 2017 15:04


Оригинален vcds е към 700лв (последно беше) като битах представителя за България. Дали ще е за 20-30лв или за 100 и повече е все тая. Всичко е пазарски чалъми. Взимай смело за 30лв от olx и си ти, единственото което губиш в случая е дългото кодиране, поне аз до това съм стигнал.


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот Djaniko0o » Чет 07 дек 2017 15:32


Супер, Благодаря ви колега! Ще видим какво ще изкара като грешки :)


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот Djaniko0o » Съб 09 дек 2017 14:37


Здравейте! Това ми вади като грешка...
Изображение


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот vanesto » Съб 09 дек 2017 15:06


Това е за имобилайзера, изчисти я, и виж дали ще излезе пак. Виж и на 46 канал какви има. В момента си на канал 1.


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Проблем с цялата електроника на Golf 4

Мнениеот Djaniko0o » Съб 09 дек 2017 17:11


46 канал няма нищо



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: G490, Google [Bot], jordan17772 и 60 госта