Голф 3 AEE "тунинг"

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
venkoto21
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 12 дек 2017 17:37
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 AEE "тунинг"

Мнениеот venkoto21 » Вто 12 дек 2017 18:02


Здравейте ! Нов съм във форума не намерих подобна тема затова пиша нова.От 4-5 месеца карам голф 3 1.6 75hp пълна инжекция или по друг начин казано AEE.Наистина за този двигател поне моят голф си върви доста добре на газ и на бензин , но въпросът ми е мога ли да сменя нещо от по-големите двигатели примерно от 1.6 101hp,1.8 90hp или евентуално от GTI моторите-2.0 8v 115hp,2.0 16v 150hp за да се вдигне с още малко мощността.Знам, че евентуално няма да вдигне много конски сили, но ако може дори и малко да се вдигнат и ако ми кажете как, ще съм ви много благодарен :beer




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 AEE "тунинг"

Мнениеот Bai Sando » Вто 12 дек 2017 20:37


За съжаление твоя мотор е от типа наклонен на пред,а изброените от теб 1.6/1.8/2.0 са от другия тип наклонени на зад.
При тях няма абсолютно нищо съвместимо с твоя (освен скоростите) което да ползваш.
Имал съм АЕЕ преди 10 години и наистина това чудо тегли много добре в ниските.Аз поне от моя бях много доволен като вървеж спрямо конете си.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Голф 3 AEE "тунинг"

Мнениеот kris11 » Вто 12 дек 2017 20:44


продай го и си купи с друг двигател докато не са започнали драмите с др. клапа. За градски услоия е добре, къси скорости издърпва добре , но разхода не е добър.
Извън града има заигравка със скоростите при изпреварване. Поне не е масларник.
Тунинга у е с махнат катализатор и права тръба - след 3000-3500 об проревава


venkoto21
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 12 дек 2017 17:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 AEE "тунинг"

Мнениеот venkoto21 » Сря 13 дек 2017 12:31


Bai Sando написа:За съжаление твоя мотор е от типа наклонен на пред,а изброените от теб 1.6/1.8/2.0 са от другия тип наклонени на зад.
При тях няма абсолютно нищо съвместимо с твоя (освен скоростите) което да ползваш.
Имал съм АЕЕ преди 10 години и наистина това чудо тегли много добре в ниските.Аз поне от моя бях много доволен като вървеж спрямо конете си.

Мерси за бързия отговор ! Все пак ако някой знае нещо което може да се "пипне", ще съм много благодарен да каже

kris11 написа:продай го и си купи с друг двигател докато не са започнали драмите с др. клапа. За градски услоия е добре, къси скорости издърпва добре , но разхода не е добър.
Извън града има заигравка със скоростите при изпреварване. Поне не е масларник.
Тунинга у е с махнат катализатор и права тръба - след 3000-3500 об проревава

И това съм мислел но реших ако случайно блокира тогава да го сменя с по-голям двигател. :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Голф 3 AEE "тунинг"

Мнениеот kris11 » Сря 13 дек 2017 16:51


venkoto21 написа:И това съм мислел но реших ако случайно блокира тогава да го сменя с по-голям двигател. :th_up

А и скоростната кутия е читава и няма драми с нея. Огледай си десен стоп за теч в кутията с компресорчето и за отпушени отвори долу ниско м/у корите на предните колела и ламарината, а и ако има шибидах редовно чистене на дренажите.
Ако започне да се разлепя плата над сенниците до стъклото - С 200/300



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MMX, powerade и 184 госта