Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот george.antonov » Пет 12 яну 2018 18:32


Здравейте на всички.Сменихме кутията и аксиалния лагер и виенето спря.Всичко е наред,но не иска да включи пета предавка,на мястото на пета включва трета.Порачетох се из един чуждестранен форум на Фолксваген и там бяха написали че има МК3 със кутии с 5 и 6 скорости(+задната става дума).Момчето,което ми я сменя ми каза че трудно ще се включи защото трябва да се сменят частите на целия лостов механизъм,но в книгата на голф пише ,че целия преключвателен механизъм на 1.4 1993 година се намира вътре в кутията. Някакви съвети?




Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот Skruji » Пон 15 яну 2018 12:27


А задна включва ли я лесно? При включена задна лоста стои ли по-надясно от преди да смениш скоростите? Ако да, трябва да се презацепят шлиците на вилката която идва от лоста и на опашката на скоростите, в която влиза, с един шлиц.
Аз поне не съм чул да има голф 3 с 6 скорости.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот gergeto » Пон 15 яну 2018 21:46


Свършил си максимални глупости , а сега търсиш съвети-кви МК3 с 6 скорости , кви лостови механизми в кутиятя...?
Как я сменихте тая кутия , кой е тоя майстор дето след него няма скорости - ми дори сами да си правите колите - четете бе хора, дори чичко Гугъл може да ти каже коя е кутията зя твоята кола. :deal


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот Iezekil » Вто 16 яну 2018 6:39


А вие четете ли?6 скорости със задната става дума.Иска реглаж лостовата система просто...


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот george.antonov » Съб 20 яну 2018 4:45


Iezekil написа:А вие четете ли?6 скорости със задната става дума.Иска реглаж лостовата система просто...



Евала колега,само ти четеш внимателно. Поръчал съм един комплект за смяна механизма на целия скоростен лост,защото много играе. Задната си е там,където трябва да е(бутам вляво да опре ограничителя за задна, и вкарвам първа,натискам надолу и пълен ляв и напред за задна).Другото което забелязах,е че ябълката(отдолу под колата преди скоростната кутия) е старата,(колегата,от когото взех кутията ми прати и нея,но майстора не ги е сменил),може ли проблема да идва от нея?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот georgebonev » Съб 20 яну 2018 10:05


Skruji написа:А задна включва ли я лесно? При включена задна лоста стои ли по-надясно от преди да смениш скоростите? Ако да, трябва да се презацепят шлиците на вилката която идва от лоста и на опашката на скоростите, в която влиза, с един шлиц.

:th_up

Изображение
Ако и при теб е така - от тази гайка, която стяга скобата около края на пръта, се наглася скоростния лост в какво положение да бъде.
Не стягайте силно, че е медна гайката мисля, и може лесно да се прецака резбата. Но не я оставяйте и хлабава, че също не е приятно на път да се отвърти...
:arrow Сменях ремонтния комплект началото на септември...

При теб, след като нямаш 5-та, пръта трябва да се мръдне леко към 1-ва около 5-10 мм, без да се мести напред-назад, само леко в ляво.

Вкарваш на 3-та, развиваш гайката, местиш пръта леко в ляво, стягаш гайката и правиш проба. Ако ти изчезне 1-ва и/или задна, връщаш пак на старото положение и след като смениш ремонтния комплект, вече всичко ще си дойде на място. Явно имаш голям луфт, който не може да се обере с лека донастройка.


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот george.antonov » Нед 28 яну 2018 16:33


Здравейте,смених комплекта на скоростния лост успешно. Човека от когото бях взел скоростната кутия я беше пратил с ябълката , която е под колата и свързва скоростния лост със скоростната кутия.Смених и ябълката и се оказа , че засичането между ябълката и чопа,който взиза в нея(малко се изразявам като ром от 5-та бакара от столипиново),има луфт. Та луфта го обрах и всичко си дойде на място по превключването с една подробност - лоста няма ход на дясно,следователно няма пета.Струва ми се,че кутията е от Поло.(старата кутия я дадох да и сменят семерингите и лагерите и напролет ще се сложи отново).Стигнах до извода тей като са налице още няколко причини:

1. Колата няма тяга на първа и втора.(До 2000 оборота набира все едно аз я бутам отзад).
2. Смениха се оборотите (преди на 4-та с 70 държеше 2300-2400 оборота,сега държи 2800-3000).
3. Хода на лоста се промени. (задна,първа и трета са си където бяха,но 2-ра и 4-та се преместиха напред от старото положение).

Проблем ли ще е да се кара така или да изчакам да оправят старата кутия и тогава да я карам? Искам да изчакам до напролет , защото тогава ще се сменят задни тампони,пружини,съединител,въздушен филтър и ще трябва да събера някой лев.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот stefan4o » Сря 31 яну 2018 7:38


Какъв код кутия ти беше оригиналната и тая, дето си сложил сега? Много странно се е случило.


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот george.antonov » Чет 01 фев 2018 20:07


Номерата и на двете кутии са 085,разликата между оригиналната и тази,с която карам в момента е (не съм я отварял), че капака на оригиналната (зад който стой пета) беше издут навън,а на тази в момента е плосък.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK3 1993г. 1.4 ABD - Странно виене при отпуснат съединител....

Мнениеот stefan4o » Чет 01 фев 2018 20:10


085 е типът на кутията. Кодът е нещо съвсем друго, пише го горе на камбаната.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта