Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот gddbg » Нед 17 дек 2017 18:19


Здравейте, проблема е следния при потегляне понякога просвирва нещо. Става дума за потегляне при светофар или нещо такова. От място и не рязко. Звука е малко специфичен, не мога да го определя точно. Има го от лятото някъде и ту се появява ту не. Мислих ,че някоя спирачка изскърцва, защото ми го бяха предложили като вариант ама според мен няма логика понеже колата едва е мръднала като се чуе,а и като сменях гумите си огледах дисковете и нямаше задържане. После си викам да не е някоя ролка ама то при повишаване на оборотите би трябвало да просвири по-силно според мен,а то е винаги само при потегляне. И накрая по моята логика остана да е съединителя нещо. Той ,че не е в идеална кондиция, не е. Отделя си над средата,но от познати които вече на моменти им отказваха скорости от износване разбрах ,че не е имало просвирване при потегляне при тях. Та някой ако му се е случвало или ако знае какво е да сподели,че като отида при майстор като се поосвободя малко да не ме лъжат поне.




Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот petarkolev » Пон 18 дек 2017 8:11


Ремък на динамото.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот vandu » Пон 18 дек 2017 10:36


Толкова много неща може да са че ти е бедна фантазията. От всички лагери и ролки, до ремъци. Такива скърцания може да са и от не добре закрепен акумулатор, седалката, спирачките и т.н. :mhihi . Аз имах странно свирене на 4 хил. оборота и само на 5-та. Оказа се катализатора, но го разбрах чак след половин година когато се раздрънка още повече и го махнах. И при мен ту свиреше ту не. бях удебен че е от ангренажния или пистовия ремък.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот gddbg » Пон 18 дек 2017 11:32


Да и преди време един майстор така ми вика. Толкова много неща може да са. И сигурно щяло да е скъпо ми вика. Ама се махна временно и спрях да го мисля.
Ами седалката и акумулатора ги изключвам ,защото седалката си е ок ,а и се чува отвън. В колата е леко ама ако е отворен прозореца е леко дразнещо. За акумулатора също тъй като на скоро го сменях с на другата кола и всичко си е затегнато ,а и чак да просвирва така... Ако е лагер на някое колело примерно не е ли редно да просвири при по-високи обороти не при тръгване където гумата едва едва се движи? За спирачките знам ,че не задържат. А и то ще е винаги ако е от тях предполагам. Не знам ,защо ми се струва ,че е свързано със скоростната или съединителя. Защото по някога ми се струва ,че изчезва точно като отпусна напълно педала. За ремъците не знам. Ама не трябва ли и на място като настъпиш педала на газта малко или доста да изскърцва?


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот vandu » Пон 18 дек 2017 13:55


Това с акумулатора и седалката беше малко "образно казано". Една седмица имах някакво странно тропане в задната част на автомобила. Най-силно се чуваше като се минава през дупки и павирани улици. Бях сигурен че е нещо по окачването, пък то се оказа че задната седалка не беше заключена.
Лагер може да свири при всякакви обороти. Може да влезе в някоя резонасна честота и при 10 оборота, може и при 1000 оборота.
Като за начало спираш на някой наклон и тръгваш на свободна. Без газ, без съединител. Пиши дали се чува или не за да го мислим.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот gddbg » Пон 18 дек 2017 15:49


При движение на свободна няма такива проблеми. Така изключих спирачките като вариант.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот apolon » Пон 18 дек 2017 18:06


А дали не е от превъртане на гумите? Най-добре натрави видео с телефона и го качи тук.Като има звук няма да има нужда да хвърляме боб. :beer


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот gddbg » Чет 21 дек 2017 12:23


Направих звукозапис само,че бях сам и нямаше кой да снима въпреки ,че едва ли видео ще помогне повече. Качих го тук https://cloud.mail.ru/public/Fw8H/ZEceJhKLa
Цъква се на големия оранжев квадратен бутон(ако някой не схване как да го пусне през телефона) По средата се чува просвирването.
Надявам се да е достатъчно ясно. Телефона беше изкаран през прозореца :smile Това е което се чува понякога при тръгване и много често при тръгване по нагорнище.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Голф 4 1.6 16v просвирване при потегляне

Мнениеот barutchiev » Съб 23 дек 2017 20:34


Това си ми изглежда като ролка. Със сигурност не е СК. Там стърженето не е въобще такова.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта