VW Golf VI 1.4 TSI 2011 г. проблем със съединителя - мирише, не зацепва и т.н.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Portokal656
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

VW Golf VI 1.4 TSI 2011 г. проблем със съединителя - мирише, не зацепва и т.н.

Мнениеот Portokal656 » Вто 27 фев 2018 17:23


Здравейте,

Имам проблем с моята кола - VW Golf VI TSI 1.4 2011 г. - на 60 000 км. се появи проблем със съединителя - мирише, не зацепва и т.н. Нормален водач съм, не измъчвам и не юркам колата - просто недоумявам на какво се дължи. От официалния сервиз на VW в Овча купел ми обясниха, че трябва да се смени - смених го с нов, изцяло (срещу 1200 лв.). Сега, след ок. малко повече от половин година, но вече извън гаранция :) още повече мирише на феродо. Проблемът се появява при включена задна предавка, дори и при не много голямо натоварване, на леко стръмно (например в паркинга). Но напоследък се появи и при малко по-интензивно, но не много голямо натоварване на 1-ва (по нормално стръмна улица със сняг напр.). Карах колата още докато не беше изтекла гаранцията във VW - направиха се, че нищо й нямало и не виждат проблем, което не е възможно, защото колата мирише много :banghead

Имам съмнения, че при смяната е сложен съединител от алтернативните с по-ниско качество, макар че ми го продадоха като оригинален. Както и да е - не мога да проверя. Моля за съвет някой имал ли е такъв проблем, на какво може да се дължи и свестен сервиз, където да закарам колата на профилактика, защото така не може да се кара.




lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf VI 1.4 TSI 2011 г. проблем със съединителя - мирише, не зацепва и т.н.

Мнениеот lubo_Y10 » Вто 27 фев 2018 20:33


Не разбрах само мирише или и двигателя се изфорсирва а колата стои на едно място или поема бавно?


Portokal656
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Golf VI 1.4 TSI 2011 г. проблем със съединителя - мирише, не зацепва и т.н.

Мнениеот Portokal656 » Вто 13 мар 2018 12:49


Само мирише, иначе зацепва нормално.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта