Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Проблем с парното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
JIv0Tn07o
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 25 окт 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Проблем с парното

Мнениеот JIv0Tn07o » Пет 05 яну 2018 1:00


Добър вечер колеги. Първо Честита Нова Година на всички. Да сте живи и здрави вие и целите ви семейства. Към въпроса, който е доста ме притеснява. Имам проблем с парното на мойта бабичка Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Значи проблема ми е следния, отпред на прозореца парното изобщо не духа, духа но много, много леко дори почти не се усеща, като си сложа ръката на ругите степени духа само за прозореца го няма. Незнам къде е проблема, но си е зимно време а за предния джам си е ужас. :banghead




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Проблем с парното

Мнениеот Iezekil » Пет 05 яну 2018 6:33


Клапи най-вероятно....Но все пак като най-лесно-разглоби първо конзолата при врътките с жилата,проследи от въпросната врътка жилото дали се движи докрай,дали е хванато на конзолата както и където трябва да е,ако можеш да го проследиш и до коя клапа отива и дали я отваря...мисля,че се пада от шофьорската страна по вертикала на кожуха,където се съединяват двете части.Това е лесния вариант,при трудния е заминал дунапрена от предната клапа и тя не може да спре притока към централните духалки,за да го насочи нагоре.Там има възможност за облепяне на място,понеже се пада отпред,към скоростния лост,но пак си е играчка....


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Проблем с парното

Мнениеот Водния дух1 » Пет 05 яну 2018 18:51


Приготви си 100лв за майстор или прочети темите за ремонт на парното и се захващай сам.Няма да се самооправи и ще се влошава положението ако не вземеш мерки.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Проблем с парното

Мнениеот muns61 » Пет 05 яну 2018 19:37


Малък флекс и тънък диск за рязане. Изрязва се отвор във въздуховода, след вентилатора и преди клапите. Бъка се през дупката, чистят се клапите и се облепват с депрон. После изрязаното се лепи със силикон и готово.
Това е ако няма клима.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 1.6 моно 75 к.с. Проблем с парното

Мнениеот Iezekil » Пет 05 яну 2018 20:17


Сериозно ли?Щото е трудно да свали въздуховода?По-скоро метода ти е за моделите с клима...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта