Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kriskata9110
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 11 окт 2017 21:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001

Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Мнениеот kriskata9110 » Нед 07 яну 2018 17:27


Здравейте колеги и за много години , бъдете живи и здрави вие и семействата ви !
До този момент винаги съм намирал решение на проблемите си чрез четене във форума за което съм ви много благодарен.
Но сега ми излезе още един проблем с автомобила ми , от няколко дена се занимавам с първия ми проблем който е загуба на антифриз след мащабна проверка от моя страна немога да открия теча никъде , сменяни са гарнитура , флаеца (тройника ) и то няколко пъти , всички маркучи са окей не надуват единствения останал вариант е водната помпа , преди дни като спрях нямаше пробшвми мина един комшия и ми вика имаш теч на антифриз викам знам ама то от къде знаеш и ми показа ендо петно точно под кулера незнам вече ще ме побърка тоя антифриз тая седмица отива в бокса да видим
Генералния проблем който не ме оставя без да мисля за него е следния : вчера забелязах че имам износване или по скоро направо ядене на гумите (предните и съвсем леко задните ) във вътрешната и външната част , направо все едно животно ги е хапвало ще прикача и снимка , волана при изправено положение леко бие наляво , гумите са ми зимни смених и ги края на октомври( един и същи размер са гумите ) , най-интерсното е че на летните ми гуми им няма абсолютно нищо , казвам го това защото колата е претърпяла удар и е сменена гредата от дясната страна която е под вратите и свързва задната част на колата с предната (от колело до колело ) и си мисля дали няма проблем с геометрията на самата кола , предния собственик ме уверява че няма но незнам защо тогава не бяха изядени и летните гуми ? Пасажерската предна врата също малко по трудно се затваря щото е сменяна след този удар но не е нещо сериозно.
Чудя се кой път да хвана направо дайте някакъв съвет какво да направя и как да постъпя .
От град Бургас съм
Прикачвам снимката , от вътрешната страна на пипане гумите са по изядени ама няма как да снимам
http://prikachi.com/images.php?images/194/9240194x.jpg

Благодаря за вниманието




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Мнениеот Водния дух1 » Нед 07 яну 2018 20:54


Тия гуми на колко години са?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Мнениеот vlado_tonev » Нед 07 яну 2018 20:54


Това щях да питам и аз......може гумите да са проблема :screwy


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 07 яну 2018 21:07


Колега,това не са гуми.
Тия дърти галоши се ронят.
И смятам,че ги караш меки.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Мнениеот vanesto » Нед 07 яну 2018 21:20


Щим бие волана наляво, трябва реглаж на предницата. Гумите ти са за боклука.


kriskata9110
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 11 окт 2017 21:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Износване на гуми и леко кривене

Мнениеот kriskata9110 » Пон 08 яну 2018 1:24


Не изглеждаха по този начин като ги слагах , континентал са за годините незнам предния собственик ми ги остави. Задните са по добре те са и друга марка не се сещам каква беше.Помислих си и аз че е възможно да е от самите гуми , на предни автомобили които съм имал отново е имало износване ама никога подобно да мога да си късам парчета от тях ... Нали може да се изтъркват неравномерно но баш до такава степен ми дойде като шок ..
Благодаря за вниманието което ми отделихте.
А какво мислите за проблема с антифриза и неговата загуба след като съм правил проверка на всичко в полеви условия и че това го прави когато си пожелае (самата загуба ) понякога при нормално каране го прави понякога като е настъпвам повече , спирам няма проблеми след 4 5 часа паля и светва лампата
Дали е възможно да е от водната помпа и ако е от нея защо пък не губи постоянно ами действа избирателно



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта