Голф 4, 1998г. 1.6 AKL смяна или замяна на О-пръстени

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kasbg
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Голф 4, 1998г. 1.6 AKL смяна или замяна на О-пръстени

Мнениеот kasbg » Вто 23 яну 2018 11:08


Уважаеми колеги,
От многото коментарии във форума става ясно, че О-пръстените на смукателния колектор са слабо място на този AKL двигател. Това проличава при сваляне и повторно монтиране на колектора по различни причини (най често при слагане на газово устройство, смяна на свещи и т.н.).
При това, смяната на старите О-пръстени с нови, дава временно добри резултати. Възможно е това да се дължи на качеството на новите пръстени или на деформации на контактните повърхности на главата или пластмасовия смукателен колектор или други причини.
В тази връзка бихте ли коментирали или споделете опит за следното:

1. Възможно ли е при слагането на О-пръстените, същите да се намажат с някакъв силикон или друг уплътнител с цел запазване за по-дълго време на херметичността..
Споделете опит или дайте мнение. Посочете марката на силикона или уплътнителя.

2. Възможно ли е вместо О-пръстените да се използва някаква допълнителна гарнитура между главата и пластмасовия колектор, изрязана по формата на колектора.
Споделете опит за дебелината и материала на гарнитурата.
Благодаря Ви за мненията предварително.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4, 1998г. 1.6 AKL смяна или замяна на О-пръстени

Мнениеот freelancer » Вто 23 яну 2018 11:26


Аз ползвах О-пръстените на Виктор Рейнц (Victor Reinz), имат и силикон, издържа на 300 градуса, мисля, че и без силикон ще стане работата. Силикона е черен и залепва добре, доволен съм и от двете. Според мен това е най-доброто на пазара. Който има дурги впечатления, може да ги сподели.


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4, 1998г. 1.6 AKL смяна или замяна на О-пръстени

Мнениеот lubo_Y10 » Вто 23 яну 2018 19:58


Въпрос 1 ;нема файда от комбинацията гума и силикон, въпрос 2; другата ми кола е с няква смешна пластмасова гарнитура и и сложих за секи случай и силикон от магазин По 1 лев, Предишните ми коли; 2 жигулита, 1 самара и една капка също не бяха с гуми но те са с метални колектори въпреки това Да може и с гарнитура гоуфа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dontaskdontsay и 168 госта