Проблем с автоматика VW МК3 1.6

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Борян.Филипов
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 05 фев 2018 15:52
Автомобил:
Двигател:

Проблем с автоматика VW МК3 1.6

Мнениеот Борян.Филипов » Пон 05 фев 2018 16:08


Здравейте имам голф 3 1.6 бензин автоматик.
Имам проблем с автоматика който е :
На студен двигател колата си върви нормално без проблем в скоростите но първите 1 2 км трудно се наема,глъхне,но после се оправя и няма проблем.
Когато колата загрее (но не всеки път) скоростите започват да се сменят на неравномерни обороти.Поняга на по-висока предавка минава чак на 3-4 хиляди оборота което не е нормално.
Закачах я на диагностика първи път и ми даде грешка в speed sensor g38 който е точно за тази работа , но в последствие видях че просто не е вкарана буксата докрай,но въпреки всичко го смених и проблема си остана същия.После върнах стария датчик и покарах известно време.Нямаше никаква разлика отново.
Днес закачих отново на диагностика и показваше само 1 грешка която е за датчика на разпределителния вал.
Та въпроса ми е възможно ли е от този датчик да лъже нещо компютъра и да не сменя равномерно.
Предполагам това глъхнене на студен двигател се дължи точно на този датчик.
Ако не е от него от какво може да е ( незнам кога е сменяно маслото но скоростите когато не правят проблем си влизат мазно,а когато не сменят на правилните обороти влизат с претрисане)




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта