голф 3 бенз 101 коня не пали

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gflex
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 13 мар 2008 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот gflex » Нед 11 фев 2018 12:49


Здравейте колеги,

Вече повече от месец Голфа (3, 1995, бензин, 101 кс. АЕК) стои при един пишман майостор и няма оправия. Не ще да пали и това е. В началото на януари изгасна насреди Цар Борис. Закарахме го в "сервиза" с репатрак. Сменихме бензиновата помпа и така работи ... 1 ден. После изгасна, пак в движение, насред Евлоги Георгиев. Издърпахме го пак до "сервиза" и стои там вече повече от месец.
Връзвахме го на диагностика. Грешката, която вади е 00513 - "сензор за обороти/ липсващ сигнал /постоянно". Майсторът го преведе като проблем с датчик на коляновия вал. Е, хубаво: намерих такъв в нета, занесох му го, сложи го, но нищо. Същата работа. Според "майстора" този, който съм купил не бил правилният. Гледахме, проверявахме, даваха го за същият модел, същият двигател... с тая малка разлика, че новият бил работел с датчик на хол, а старият бил с импулсен датчик. Нейсе, разгледах, купих друг. Да, ама пак не. Пак бил същият "боклук" и не ставало. Сменил бобина - същата работа, проверил клеморед - нямало проблем, не било от имобилайзер, та единственото оставало да е от тоя въпросен датчик. Е, възможно ли е това? Доколкото гледах и тук по форума, не би трябвало да е проблем липсата му/неправилната му работа, поне при палене. Може ли за мнения и съвети, щото определно "майстора" е "много читав", пък аз съм само задкормилно устройство. Също така, ако някой има идея от къде да намеря на старо такъв датчик - оригинален или поне такъв работещ не на принцип на Хол, а импулсен датчик, ще съм много благодарен да сподели (нов такъв е над 200 лв.).




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот Bai Sando » Нед 11 фев 2018 13:46


Ако си с АЕК наистина неговият датчик на кол. вал не става за друг мотор и обратното.
Търси от АЕК и още преди да го монтирате,давате на контакт и му закачате букстата с 3-те пина.Като почнете да минавате с една отвертка или друг метален предмет пред челото на датчика,ако е работещ ще чуете как започват да отварят дюзите и да пука искра в цилиндрите.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот Wish_Master » Вто 13 фев 2018 10:25


Здравейте,

бих искал да споделя подобен проблем със същия двигател. Не съм имал проблеми с паленето, до онзи ден, когато останах на един паркинг. След 30 минути въртене и даване, най-накрая успях да запаля. Оказа се заминала дистрибуторна капачка.
Моля, погледнете снимката и кажете според вас възможно ли е да пали от половин оборот и да работи нормално в това състояние? Не обръщайте внимание на тревите и боклуците. Извадих я от кофата на майстора :)
Изображение


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот stypkata » Сря 14 фев 2018 13:37


И аз бях така преди 2 месеца.Не пали и не пали - сменях всичко наред без ефект.Щях да се побъркам.Накрая се оказа охлабен кабел на маса (този ,който идва от "-" на акумулатора и се завива с болт към корпуса на скоростната кутия).Стегнах болта и всичко заспа.Та съвета ми е да му хвърлите едно око на този кабел/болт .


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот petrushkov » Сря 14 фев 2018 19:35


Суха и студена -пали, топла и влажна не/тцъ/ич :( Потърсете причината за образуването на окиса.


gflex
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 13 мар 2008 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот gflex » Пет 16 фев 2018 16:41


update: купих поредният датчик. Тоя път стар от базара. Казаха ми, че е свален от работещ автомобил. Закарах го на "майстора", сложи го и .... О, чудо! Запали си от раз! Така че - прави бяха хората - без тоя датчик на колянов вал Голф 3, бензин, 101 коня АЕК не пали (пиша го цялото заради търсачките). Както и не работи с разните там ментаци използващи ефект на хол с неизяснен произход.

Благодаря много за мненията и съветите.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: голф 3 бенз 101 коня не пали

Мнениеот Bai Sando » Пет 16 фев 2018 17:40


М дааа,аз преди години свалих перфектен AEK и на негово място ще слагам 2.0 AGG.Гледам ги външно датчиците им еднакви,викам си ще си сложа моя датчик,че поне е оригинален и му знам дереджето.Да ама не,всичко монтирано,върти и не пали.Така една седмица чудене и маене и накрая последно си помислих да си сложа неговия си датчик и о,чудо запали от раз.
Изобщо от АЕК нищо не е еднакво с другите мотори по електрониката поне.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта