Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот gddbg » Чет 22 фев 2018 0:24


Здравейте, от доста време се чудя дали е възможно да му вдигна оборотите на празен ход с около 100. И в последно време поизчетох доста теми като български не намерих. Работата е там ,че когато е студена вдига до към 1200 оборота и при потегляне едва ли не леко да чукнеш педала и ще тръгне ,обаче като загрее пада на 670 680 което уж е нормално обаче самото потегляне е малко по тегаво и сякаш леко на съединител тръгвам или с приплъзване ако е по-точно както му викат по чуждите теми. Та видях, че като цяло номера е да се влезе в adaptations и от там в канал 1 и да си сивъведа стойности между 120 и 134 ако не се лъжа. Обаче като влязох то беше на 166... Очудих се. Викам си май някой е пипал преди. И си поцъках малко и го оставих на 200 ама никаква разлика. Хем го запазих. Изключих двигателя и пак дадох на контакт и гледам отново е 166. Тоест нищо не съм променил. Сетих се ,че в едно клипче въвеждаха код 12233 ама не стана бил за тди. Намерих друг и той не стана. В една от темите единия беше успял някак си да го направи ама нямаше обяснено как. В няколко други се обясняваше ,че е възможно ама при един станало ,при друг не... И в една друга човека си обяснява ,че не става номера и му казват ,че само с ремап ставало и това било уж само за 1.8 и 1.9 двигателите. За марели компютъра не ставало. Някой ако е на ясно ще се радвам да сподели как става.




Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот alex_7656 » Чет 01 мар 2018 21:32


Привет,
има писани теми относно този наистина проблем.http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=5&t=467130
И аз карах AZD, и мен това много ме дразнеше.Пробвал съм това което си написал
с адаптациите.И наистина ефект няма.Пробвах какво ли не, и нищо не стана.Ходът на отчаянето беше, като свалих,
пластината на дросела и направих малка дупка в нея с бургия.Адаптирах го и я оставих да загрее до 90 гр.
Оборотите заковаха на 850-880примерно.На място работеше както трябва, НО ! Когато тръгнах при отпускане на газта, оборотите бяха нестабилни
и се форсираше сама няколко пъти гокато паднат,Карах така 1 ден и след това запълних дупката с лепило.И при заграял мотор ПАК 680 оборота !
Това е , мотора си е ......


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот kris11 » Пет 02 мар 2018 11:55


има ли климатик?Ако да - При включен климатик не се ли повишават оборотите ?


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот gddbg » Пет 02 мар 2018 20:36


Има климатроник ама само като се включи компресора на +3 градуса се вдигат оборотите. Иначе не знам,на мен ми харесва двигателя като цяло и като отговор не е някъв муден както повечето говорят, но само тея ниски обороти при тръгване особено ме дразнят. Супер мудно е. Дори превключването е специфично като са така ниски. И въпреки ,че го имам повече от година ми е трудно на моменти да превключа без да придърпа леко от което се изгубва плавното ускоряване. Иначе над 1500 оборота си е ок за мен. Бях затапвал егр по едно време да видя каква разлика ще има и реално оборотите на място се вдигат с около 200 ама постоянно илиза чек енджина и колата става мудна пък като се наема... И се отказах и махнах ламаринката. Няма как да го излъжеш май. Бях се зачудил дали не е възможно нещо педала да се направи ,че да е сеедно настъпан съвсем леко колкото да поддържа там 100ина оборота отгоре. Или поне големия свободен ход който май не е съобразен с отпускането на съединителя. Ама не съм го отварял да видя какво представлява.
Колата на загрял мотор си държи 680-90 оборота което го дават за нормално(630-730).

Последна промяна от gddbg на Пет 02 мар 2018 20:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот alex_7656 » Пет 02 мар 2018 20:55


Мисля, че е добра идея, да се провери къде да се пусне +
та да се имитира , че климата е пуснат.А всъщност той да не е.Тогава оборотите са към 800 и нещо, и ще
е ОК.
Аз съм откачал и буксата на компресера и при вкл. климатик, ообортите се вдигат , но се пускат и перките.
Така че, може и да има побългаряване.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот gddbg » Пет 02 мар 2018 21:03


Бях гледал подобна тема за тоя номер с климатика ама май беше за Шкода. Но нещо не ми се иска по тоя начин да става. Уж толкова електроника пък оборотите си да не можеш да настроиш... То вярно ,че тея двигатели са Green серията ама все пак. Трябва да пробвам това с кода 11463. На загрял двигател се прави до колкото знам. Щом го има като опция трябва да има как да се използва.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот kris11 » Пет 02 мар 2018 22:07


gddbg написа: То вярно ,че тея двигатели са Green серията ама все пак.

Това на майтап ли е? Кое им е зелената серия ? Горенето на масло ли?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот KBK » Пет 02 мар 2018 22:16


Аз по указания начин съм си вдигнал малко оборотите и при мен става ( комп сименс). Само да попитам, нали промяната на числото в канал 01 го правиш когато колата е само на контакт без да работи двигатела?


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v вдигане на обороти

Мнениеот gddbg » Пет 02 мар 2018 22:59


Еми не знам. Аз нямам проблем с горене на масло. Това ,че болшинството са супер изтормозени според мен нищо общо с качеството на самия двигател. Все пак като нови не са имали проблеми. Имат ги като са стотици хиляди километри. И поддръжката им е била уникална. И някъде го гледах ,че ги водят екологосъобразна серия, както и при тройките 1.6 и 1.4 ,но това е за като са били нови...
Ами при 1.6 16v е marelli компютъра. Не сименс. То най-вероятно си е до компютъра възможността да настроиш нещо. Според мен просто аз и хората които сме пробвали не правим нещо както трябва, но е възможно и просто да не позволява компютъра промяна. На загрят двигател го правих, защото като цяло за това нещо четох в една чужда тема преди доста време и там пишеше ,че докато си работи двигателя като променяш стойностите се усеща промяната в работата му. Може да пробвам и само на контакт. :biggrin



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: batjoro и 180 госта