Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот draconian » Сря 07 мар 2018 13:52


Здравейте!
От април 2017г притежавам Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. От скоро обаче /близо месец/ имам сериозен, досаден и много странен проблем с ел. стъклата.
Става въпрос за следния казус:
При отворена шофьорска врата - всички стъкла работят, но когато я затворя не работят.. не се чува дори да прицъква моторче. Преди седмица открих, че пинчето, което е на шофьорската врата за плафона е със едно счупено краче /от 3бр крачета/ и при заигравка с него.. когато натисна пинчето до дадена степен стъклата работеха.. а като го пусна и спират. Смених въпросното пинче защото реших, че проблема е от него, но...... уви не е.. :stumm
Моля Ви, дайте идей, схеми, предложения и предположения от какво е това чудо и защо се случва. Проблема се появи изведнъж без нищо да е пипано по ел. инсталация и т.н. Проверих си маншоните на всички врати - нямам скъсани, пречупени или оголени кабели. Пръсках със контактен спрей буксата на шофьорската врата - пак нищо. Супер досадно е и вече се побърквам.
Ще се радвам ако някой успее да ми помогне, а на някое съборче обещавам да почерпя! :beer




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот Iezekil » Сря 07 мар 2018 19:35


На контакт работят ли?


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот draconian » Сря 07 мар 2018 19:45


Извинявам се... Забравих да се уточня..
НЕ! Не работят по никакъв начин след като затворя вратата освен като я заключвам. Тогава комфорт модула си сваля или съответно вдига прозореца, но по никакъв друг начин не работи.

Преди, като си работеше нормално.. След като върнех контакта имах нещо като таймер през което време прозореца има възможност да се движи. За да искам пак да тръгне или давах отново на контакт или отварях и затварях вратата... Кое управлява това авансово време след контакт и възможно ли е там да е проблема. Благодаря Ви!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот Iezekil » Сря 07 мар 2018 20:28


Комфорт модула си следи тези работи.Ако си сигурен в изправноста на кабелите за плафона,прозвъни и кабелите на комфорта-захранващия и кафевия към бутона.От тук насетне можеш да го лъжеш,че вратата е отворена или да го смениш.Това,ако захранването и останалите кабели са наред.


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот draconian » Сря 07 мар 2018 22:18


Благодаря! Това ще го погледна.. Някакви други варианти и предложения? Не можах да намеря схема на комфорт модула да видя как е самата верига.


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот williams_vn » Сря 07 мар 2018 22:26


да колега към модула нямаш контактен плюс. за това работят само на отворена врата. провери си бушоните, като изкараш тапета на голямата букса на мотора на черния кабел със жълтата лента трябва да има такова захранване


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот draconian » Чет 08 мар 2018 9:51


Благодаря за насоката, Колега, но май не е там проблема. :cry Снощи се заиграх и поровичках малко... видях този въпросния черен кабел със жълта лента. Първо му проверих отново състоянието в маншона между вратата и купето.. Нямаше някакви пречупвания, скъсвания и прочие. До самата букса на моторчето също стига както трябва, не видях във вратата да се пречупва някъде или да се притрива. От там започнах да оглеждам в куплунга който излиза от купето и отива към вратата и отвътрешната страна /тоест под бушониерата/ беше леко пречупен на дъга.. изпънах го, но нищо не се промени и забелязах че снопа с кабели продължава зад бушониерата и отива нагоре зад центъра на таблото.. от там нататък на къде продължава. Тия дни като имам повече време ще замервам с мултицет внимателно и ще се гледа. За сега само пробвам варианти. Питах един УЖ жичкаджия - той вдига рамене и вика, че не знаел от къде можело да бъде. :screwy


NikVT
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 12 яну 2011 11:14
Автомобил: VW Golf Mk3 Variant 1995
Двигател: 1Z
Местоположение: Велико Търново

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот NikVT » Чет 08 мар 2018 14:58


Здравей, колега. Ако не успееш да се справиш сам с проблем, заповядай в моя сервиз, ще ти обърна внимание. тел. 0888918242


kirobg
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 14 юни 2015 9:38
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател: ABD 1994g
Местоположение: Sofiq

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот kirobg » Чет 08 мар 2018 19:56


Здравей колега виж светят ли светлините за заден ход.Имах същия проблем като твоя бушон №14/15А


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот Iezekil » Чет 08 мар 2018 19:57


draconian написа:Благодаря за насоката, Колега, но май не е там проблема. :cry Снощи се заиграх и поровичках малко... видях този въпросния черен кабел със жълта лента. Първо му проверих отново състоянието в маншона между вратата и купето.. Нямаше някакви пречупвания, скъсвания и прочие. До самата букса на моторчето също стига както трябва, не видях във вратата да се пречупва някъде или да се притрива.

Просто го замери,колегата имаше предвид,че липсва захранване.Като мериш да съобразиш,че е + след контакт.


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот draconian » Чет 08 мар 2018 21:35


Благодаря за съвета! Утре съм свободен и ще ги погледна тия неща


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот инжектопляктор » Чет 08 мар 2018 22:29


Тая кола комфорт модул няма! Има някаква елементарна електроника на платка на самото моторче.
Нема как при отворена врата да работи, па иначе не. Има проблем с буксата на снопа кабели под гофрите на вратите.
Или скъсани проводници някъде. И то обикновено спира да работи само конкретното стъкло, а не всички.
Защото управлението от копчето и от шофьорската врата са на отделни проводници.


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот draconian » Чет 08 мар 2018 22:38


Благодаря на колегата @kirobg!!! Проблема се оказа в шибания бушон за задните светлини..... В което не намирам логика.. За това и не съм го проверявал, а и не съм забелязал, че не ми светят :Д...

До колегата @инжектопляктор...Независими каква е тая електроника.. Води се конфорт модул.. Не съм си го измислил аз... Дори в форуми, като VWforum и VWvortex го пише... Но както и да е...важното е, че проблема е решен!

Благодаря на всички отзовали се за помоща, темата може да се заключва! :)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот Iezekil » Пет 09 мар 2018 14:30


При Пасат Б4 е на самото моторе наистина управлението,но при Б3 е общ модула и е род задната седалка.И точно така работи,след контакт-работи.При върнат контакт работи,ако ключа не е изваден.Изваден ли е-работи 1-2 минути/работят копчетата,съответно стъклата/,или досато се отвори и затвои шофьорската врата/сиреч слизаш.От там насетне копчетата работят без контакт единствено при отваряне на шофьрската врата,което е удобно,ако си оставил прозорците свалени и искаш да ги вдигнеш,без да се качваш.
При Голф не знам как е,но по обяснението наа колегата помислих,че е като на Б3.Аз самият си имплантирах такъв и съм доволен.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 GTI /2.0 115 (2E)/ , 93г. Странен проблем със ел. стъкла

Мнениеот Bai Sando » Пет 09 мар 2018 19:05


На моята тройка която си е оригинално с ел. стъкла и на 4-те врати,работят само на контакт.Ако си останеш в колата и извадиш ключа също си работят,докато не се отвори някоя врата,до няколко минути.
По едно време имах драми със шофьорското стъкло и понякога спираше да работи.Вадих няколко пъти голямата букса и пръсках с контактен спрей.От тогава не съм имал проблеми,но интересното беше,че като откажеше да вдига стъклото,отказваха да работят и ел.огледалата.Явно захранването им е било общо.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта