Golf MK4 1.6SR двигателят се форсира сам

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
CT0002GR
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 03 апр 2018 14:15
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Golf MK4 1.6SR двигателят се форсира сам

Мнениеот CT0002GR » Пет 13 апр 2018 21:51


Здравейте колеги,

Собственик съм на Golf 4 1.6 SR 2000г, без газова уредба.
От известно време имам проблем с колата и тъй като аз самия не разбирам много от двигатели, я поверих на няколко майстора. За съжаление, никой от тях не установи какъв точно е проблема.
Симптомите са следните: двигателя се форсира сам, когато падне под 950-1000 оборота, независимо при какви обстоятелства. Падат рязко и за да не изгасне, се форсира. На светофари е особено неприятно, но се случва при по-бавна смяна на скорости, което от своя страна води до придърпване.
При първо запалване за деня, когато двигателят е все още студен, форсиране няма, но позагрее ли и паднат ли оборотите под 1000, започва и играенето.
Интересно е, че при включване на климатика, форсирането намалява, или дори изчезва.
Преди около месец правих диагностика на колата, която изкара, че ламбда-сондата е за смяна, но до колкото разбирам от прочетеното във форума, при изгоряла ламбда-сонда не се получава форсиране.
Опитах с почистване на дросел-клапата и да, първите 10 минути работа на двигателя след почистването бяха сравнително безпроблемни, но след това - старата песен на нов глас.

За друго не се сещам да допълня. Предварително благодаря за изразените предположения :smile




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 210 госта