Проблем с предница голф 4 ТДИ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Проблем с предница голф 4 ТДИ

Мнениеот valiosport » Пон 14 май 2018 17:51


Пичове от известно време взе да блокира предно дясно колело на ляв завой. Проблема се явява когато влеза по-бързичко в завой наляво гумата притътря все едно блокира на пресекулки.
Тампоните на носачите са нови(плътни от Р32), нови тампони на амортисьорите с винтово окачване слагано ново миналата година. Всички маншони на каретата са нови, като преди това каретата са измити идеално. Кормилните щанги са здрави, биалетки и тампони на стабилизиращата щанга са здрави, шарнирите и те са здрави и нямат луфтове. Гумите са на 1 месец(предните) и въпреки това не можем да открием къде е проблема...
Днес оглеждах гривните на АБС-а да нямат криво и видимо са наред, другото което ме съмнява е като се счупи карето в завой да блокира, но незнам дали е възможно...
Колата има ЕСП, от около година някъде се чува едно опиране на ламарина сякаш в диск опира.
Моля за помощ, давайте мнения




pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Проблем с предница голф 4 ТДИ

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Пон 14 май 2018 18:44


Провери си спирачния маркуч.Имах същия проблем наскоро с колата на един колега.При завой маркучът се прегъва и не позволява на маслото да се върне.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Проблем с предница голф 4 ТДИ

Мнениеот valiosport » Пон 14 май 2018 20:51


Брагодаря ти, ще го провера и ще снимам да се види, но мисля че не е там проблема. Маркучите са се поодървили понеже не са сменявани никога, но едва ли е там проблема. Другото за което се сетих е при наклоняване да опира полувала в биалетката, понеже и двете полуоски са опирали, но после повдигах окачването и е възможно да закача леко при наклоняване...Ще намажа стабилизиращата щанга с някаква ярка боя и ще пробвам после дали се е отпечатала.


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с предница голф 4 ТДИ

Мнениеот petrushkov » Пон 14 май 2018 21:01


Ако е полуоска ще срърже но ще върти, по е вероятно ако сте разглобявали каретата на части за почистване, да сте обърнали нещо в неправилната посока.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Проблем с предница голф 4 ТДИ

Мнениеот valiosport » Пон 14 май 2018 23:43


Нищо не съм обръщал защото не съм ги разглабял. Мил съм ги както са сглобени многократно с кореселин, само ги избивам от полувала, съчми не съм вадил. Проблема го имаше и преди смяна на маншоните. Друго за което се сещам е да опира гумата, но при половин оборот на кормилото не ми се вярва, опират вътре само при пълен завой...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobcho и 92 госта