Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Wish_Master » Вто 15 май 2018 8:27


Здравейте,

голфчето е 1.6 101 коня AFT двигател. Вчера забелязах, че се чува виене от бензиновата помпа. Днес сутринта в началото не виеше, но след 1-2 мин отново започна да се чува. Не е силно, но все пак се чува. Бензина е на първата бяла черта.
Не знам дали е съвпадение, но след като заредих пълен резервоар от Марешки, започна да ми трака клапан и в последствие стана това с бензиновата помпа.
До колкото разбрах първите стъпки са да се зареди повече бензин и да се смени бензиновият филтър.
Въпросът ми е до колко това виене означава сигурен отказ на помпата, тъй като съвсем скоро ми предстои дълъг път и в момента съм на "тръни"?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот kris11 » Вто 15 май 2018 10:24


нали имаш газ ? Като вой /бучене може да има от разпад на кошницата на помпата, но може да е от самата помпа. Ако е от помпата - отива си. Колко време ще изкара никой не може да каже. Карал съм над 1,5г с виеща помпа само на бензин докато спря.
Сега е топло и спокойно можеш да палиш на газ


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Wish_Master » Вто 15 май 2018 10:35


Нямам газово. Днес ще пробвам първо с пълен резервоар, после ще мисля за останалита варианти.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот stefarata » Вто 15 май 2018 10:43


Щом нямаш газ слагай една нова помпа в багажника за всеки случай


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот muns61 » Вто 15 май 2018 11:18


Колекторът се е вкопал, очаквай да спре скоро. Сменяй.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Wish_Master » Сря 16 май 2018 17:56


В крайна сметка реших за сега да не я сменям. Виенето е слабо и може би ще ме изкара още доста. Ще карам докато спре.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот muns61 » Сря 16 май 2018 18:26


И кат нямаш газ, там ще си останеш. Недей да ходиш надалеко, че пътната помощ е солена.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Wish_Master » Съб 09 юни 2018 15:04


Здравейте отново. Минах повече от 2000км, като помпата все още работи "нормално". Не усещам придръпвания, трудно палене или нещо друго специфично. Може би виенето малко се е усилило от преди.
От няколко дни обаче се появи един друг проблем, който може би има връзка. При първо палене сутрин или вечер, пали от раз, влиза в нормални обороти и малко след това падат до около 400 и се започва една давене за около 5 секунди. След това се оправя сама, дига оборотите и работи отново нормално. Не съм сигурен, че е от моторчето за оборотите на празен ход, тъй като за сега съм го забелязал само и единствено при първо палене за деня, но пък вече е 4-ти ден подред, както и вечер като тръгвам от работа (след 7-8 часа покой). Не усещам да има разлика в звука на бензиновата помпа докато колата се дави(да, чува се виенето).
Можете ли да ме насочите какво и как бих могъл да проверя? По принцип колата вече я карам само градско, с идеята като спре помпата да не съм далече от цивилизацията :)


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Sstefaan84 » Пон 11 юни 2018 19:50


Премери налягането на помпата, сутрин на първо палене.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот dalgia-73 » Пон 11 юни 2018 20:00


Wish_Master написа:Здравейте отново. Минах повече от 2000км, като помпата все още работи "нормално". Не усещам придръпвания, трудно палене или нещо друго специфично. Може би виенето малко се е усилило от преди.
От няколко дни обаче се появи един друг проблем, който може би има връзка. При първо палене сутрин или вечер, пали от раз, влиза в нормални обороти и малко след това падат до около 400 и се започва една давене за около 5 секунди. След това се оправя сама, дига оборотите и работи отново нормално. Не съм сигурен, че е от моторчето за оборотите на празен ход, тъй като за сега съм го забелязал само и единствено при първо палене за деня, но пък вече е 4-ти ден подред, както и вечер като тръгвам от работа (след 7-8 часа покой). Не усещам да има разлика в звука на бензиновата помпа докато колата се дави(да, чува се виенето).
Можете ли да ме насочите какво и как бих могъл да проверя? По принцип колата вече я карам само градско, с идеята като спре помпата да не съм далече от цивилизацията :)

Колега дали се дави или има недостиг на гориво.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Sstefaan84 » Пон 11 юни 2018 20:02


Според мен недостиг, а като премери налягането ще разбере ,че помпата е за смяна.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Wish_Master » Вто 12 юни 2018 16:52


Благодаря за отговорите. В крайна сметка след още няколко дни наблюдения се оказа, че понякога и сутринг не го прави. Т.е. не е закономерност. Също така като паднат драстично оборотите на около 400-500, след 1-2 секунди колата сама се форсира до около 1200-1300 оборота и после всичко се нормализира.
Доколкото можах да събера информация, за проверка на налягането ще ми трябва манометър, както и да шунтирам релето на помпата. За съжаление нямам необходимите уреди. Има ли някакъв по-лесен начин? Примерно по миризмата на газовете от аспуха или с някаква компютърна диагностика или тези грешки не се хващат?


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот Wish_Master » Сря 04 юли 2018 16:34


Не бях писал от доста време, тъй като в рамките на 2-3 седмици не ми се беше случвало. От вчера обаче проблемът отново се прояви. Този път дори оборотите падат още повече и аха да изгасне. В този момент определено виенето на помпата променя звука си.
Като се замисля от поне няколко години имам и още един проблем, който може би има връзка. Често се случва, когато от обороти на празен ход дам много рязко газ, мотора се замисля, разтриса и чак тогава се изфорсира.
Като цяло колата от няколко месеца е по-мудна и тромава. Все едно че бензинът е 86 октана. На никой майстор не му се занимава да проверява това и онова. Директно искат да сменят помпата или да съм карал докато спре. На мен 300лв+ не ми се дават без да е сигурно, че е от нея.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот muns61 » Сря 04 юли 2018 17:07


Срещу 25 лв плюс Еконт ще те заимам с манометър с тройник, да си премериш налягането на бензина.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk3 1.6 бензинова помпа вие

Мнениеот инжектопляктор » Сря 04 юли 2018 19:09


Wish_Master написа:На мен 300лв+ не ми се дават без да е сигурно, че е от нея.

Горивната помпа струва 54лв с ДДС без клиентска остъпка!!! Марка - Пиербург.
Делфи струва 108лв. А китайската няма и 50лв! Какви 300+лв за 20 годишна кола!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 210 госта