Проблеми с новия Golf 4 AKL скорости ,рейка ..

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
inikolovv
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 01 юни 2014 11:15
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL

Проблеми с новия Golf 4 AKL скорости ,рейка ..

Мнениеот inikolovv » Пет 18 май 2018 22:44


Привет колеги след година патене с друга марка пак си се върнах на любимия VW .Този път е Голф 4 1.6 AKL .Взех го от познат за 2300 спешно му беше ще пътува в чужбина и аз не мислих много.Сега след като оправихме документи и всичко започнах да мисля кои неща трябва да се правят.На огледа и на тест драйва само волана му задържаше, имаше за смяна накрайници и тампони които той си смени.Вчера като го взех чух някакво потропване предположих ,че е биалетка но след повече каране се разтропа ужасно от цялата предница другите проблеми са ,че волана както затягаше леко сега вече как и да го завъртя така си остава правя завой той не се връща със всякаква скорост като паркирам понякога изведнъж омеква и се завърта почти без усилие иначе не е тежък.Най сериозният проблем е пустите му скорости може би от прекалено четене съм се наплашил и със страх ги включвам,когато превключвам на втора лоста забива на едно положение и трябва с натиск да се бутне по назад някак си идва по дълъг ход на лоста и в началото на няколко пъти изстържаха и направо дигнах кръвно ,другото което е за втора е ,че когато паднат оборотите под 3к и съм пуснал газта почва някакво виене само на втора и само в такъв случай.Последното за скоростите е ,че когато съм на 5 и карам известно време на нея после с голямо усилие изключвам от нея.На място без да е запалена дори и когато е всички си се включват добре няма проблеми но много тракат .Следващия и последен проблем може би е ,че ми се случи два пъти за периода от 1 час да ми мига лампата за накладките и то само когато съм с ниска скорост проверих течността всичко си е точно с нея когато натискам спирачката лови на 1 см ход на педала но свирят.Въпросите са ми скоростите в това им състояние проблема в тях ли е или нещо я щанга или друго и имат ли оправия и дали не най добре нови ако да какви скорости да търся(не знам с каква скоростна кутия е защото отзад нещо е замазано и няма лепенка а съм смотан за да видя къде на тях пише модела също съединителя отделя малко височко нормално ли е или е пътник?За волана въпроса ми е дали е рейката или е възможно при смяната на тампоните и накрайниците някой да си е оставил ръцете и може би да има нещо хлабаво и от там да се е появило адското тропане.А лампата за накладките дали е нещо хлабаво и там или е възможно датчика нещо да се ебава и дали някой му се е случвало.Съжалявам ,че стана толкова обширно , ако има грешки и пропуснати препинателни знаци извинете но мъча се от телефона и се опитвам всичко да е ясно.Майстора ми няма време тези дни и целта на темата и въпросите е ако мога нещо сам да оправя да спестя някой лев докато чакам да се освободи.Разчитам на вас както винаги :love.vwclub .




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Проблеми с новия Golf 4 AKL скорости ,рейка ..

Мнениеот pas1.8mi » Съб 19 май 2018 7:56


Здравей! Относно лампата за накладките търси ел.проблем-повреден датчик в накладка или прокъсан проводник към нея. За скоростите може да са разбити щангички или липса на масло,но може и да е износен съединителя.За проблема с волана ,може да е помпата.


Потребителски аватар
inikolovv
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 01 юни 2014 11:15
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL

Re: Проблеми с новия Golf 4 AKL скорости ,рейка ..

Мнениеот inikolovv » Вто 22 май 2018 20:50


Днес взех колата от майстор .Сменил е биалетки,шарнири всичко където е тампон по колата ,съединителя и масла ,фиштри + водна помпа и ангренажа.За скоростите каза да сменя нитовете или да карам така пък ако се случи нещо ще го мислим.Проблема с волана се оказа рейката била рециклирана и не е оригиналната в нея се чувало тропане .Чудя се дали да не сложа направо скорости и рейка втора ръка или да сменя нитовете и да мъча тази рейка .Поне дано двигателя му е читав че...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблеми с новия Golf 4 AKL скорости ,рейка ..

Мнениеот stefan4o » Сря 23 май 2018 7:10


Твоят познат се е оттървал... Най-много се пазя от познати.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Dinozo, kiko26 и 54 госта