Голф 4 1,4 16в двигателя тресе, от ауспуха излиза нещо като дим

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
silver1973
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 06 юни 2018 15:21
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1,4 16в двигателя тресе, от ауспуха излиза нещо като дим

Мнениеот silver1973 » Чет 07 юни 2018 21:13


Здравейте, наложи се демонтаж на капака на клапаните на голф 1,4 16в, след което нов силикон, центловка на ГРМ, но от тогава двигателя не работи нормално. Няма тихи обороти, двигателя тресе, от ауспуха излиза нещо като дим, неизгорял бензин, работи като на три или два цилиндъра. Центровката на ГРМ е точна, три пъти я правех, като първият път поставих големия ремък без да разглобявам ангренажа. Освен това ми направи впечатление, че при второто сваляне на капака на клапаните три кобилици бяха леко изместени. Дали е възможно това да е изкривило клапан или да е попаднало нещо в леглото му и да не затваря... Не успях вече четири дни да го оправя...




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Голф 4 1,4 16в двигателя тресе, от ауспуха излиза нещо като дим

Мнениеот Jeka » Съб 09 юни 2018 17:42


И аз имам подобен проблем след смяна на ремъци и ролки. На празен ход колата мени обороти (и като че ли работи на 3 цилиндъра за 2-3 секунди), но не пуши и не мирише от ауспуха. Няколко пъти след това правих центровка, (въпреки, че и първия път беше правилна) да не би да е от нея, но подобрения нямаше. И колата се кара така вече цяла година, навъртяни са около 15-16хил. км. без никакви проблеми. Търсил съм решения и не мога да намеря никъде.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mrsch66 и 71 госта