Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Outlawz
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 22:36
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Outlawz » Вто 12 юни 2018 12:00


Здравейте колеги,

предполагам все на някой му се е случвало гадното чувство да го удари камък по предното стъкло и да го залепи след това при "специалист". Проблемът при мен е, че не ми хареса крайният резултат при лепенето, защото около дупчицата, която остава, се виждат леки резки, все едно е надраскано стъклото, а и е точно пред волана.

Затова бих искал да питам, през зимата при пускане на парно има ли вероятност да се спукат тези резки по стъклото, въпреки, че е лепено? Казаха ми, че оригинално за Голф 4 е 280 лв с монтажа, а китайски не ми се слагат. Ще се опитам да ви прикача снимка на одрасканото.

Мерси!

35062809_2167295956644499_7755804999124254720_n.jpg




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 12 юни 2018 16:09


Много негодно е ремонтирано.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот stefarata » Вто 12 юни 2018 16:13


Как ще ремонтираш стъкло, това са глупости. Китайскоо стъкло , което не искаш да слагаш е в пъти по-безопасно от твоето сега


Outlawz
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Outlawz » Вто 12 юни 2018 16:52


След като има хора, които го ремонтират и съответно сервизи за това, не миля, че са глупсоти. Вече колко е "масйтор", този който го прави, е друг въпрос.

Въпросът ми беше към хора, които са лепили такива шупли, дали в последствие има вероятност да се увеличат.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 12 юни 2018 19:05


Предни стъкла се лепят, но със специални лепила под вакуум, за да влезе лепилото и в най-тънките цепнатинки. Освен това трябва да е извън зоната на гледане на шофьора.

В България аз поне не знам някой да лепи предни стъкла с тази технология!

Иначе имам опит със спиране на пукнатините, пробиваш само външния слой стъкло малко след пукнатината със свердло за стъкло, шанс за успех около 90%, понеже се случва пукнатината да заобиколи пробития отвор.

Затова го сменяй с ново!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 12 юни 2018 20:00


Outlawz написа:
Въпросът ми беше към хора, които са лепили такива шупли, дали в последствие има вероятност да се увеличат.

Моето стъкло е правено,но доста кадърно.
Две години,никави проблеми.


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот nikral » Сря 13 юни 2018 7:59


Ще се набуташ за лепене, после пак требе да сменяш, затова директо ново, китаѝче.


Outlawz
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Outlawz » Сря 13 юни 2018 9:10


Zdravko Zankov написа:
Outlawz написа:
Въпросът ми беше към хора, които са лепили такива шупли, дали в последствие има вероятност да се увеличат.

Моето стъкло е правено,но доста кадърно.
Две години,никави проблеми.

Ако не тръгне да се увеличава зимата, ще го преживея, но ако тръгне най-вероятно ще го сменя, но няма да е с китайско.
Удърът беше жесток, все едно със съчми са ме стреляли и преди да го поправи изглеждаше като монета от 20 ст. Наясно съм, че има специалисти, които са много добри, твоето преди поправката колко беше голямо? Може и това да има значение...Аз след това отидох на друго място и ми казаха, че тоя си е оставил ръцете.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот muns61 » Сря 13 юни 2018 11:28


Каква е разликата между китайското и некитайското?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот bobocamaro » Сря 13 юни 2018 12:00


Китайското трупа нагар(окадва се) при изправен автомобил, оригинално вграденото - не.
Без пушене в купето, без парна, клапи, антифризи, течове и т.н. ...тки майни.


Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 16 авг 2016 15:07
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 2000

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Петър.Георгиев » Сря 13 юни 2018 12:18


Това върши работа.Сам, ако си го правиш,сигурно по- добре би се справил.
68-fix-a-windshield.jpg
.
Screenshot_2018-06-13-13-17-24.png


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 13 юни 2018 12:38


Курт Деликуртев написа:Предни стъкла се лепят, но със специални лепила под вакуум...

под налягане , не под вакуум :c020

По темата, не са го направили добре, факт! Но според мен няма да започне да расте. Ако не те дразни си карай така. Смяната на стъкло крие много негативи, които е добре да се знаят.
При сваляне на старото се използва режеща струна, която колкото и да се внимава нанася щети по тапицерии, кори, по металните ръбове на купето.
Подлепването на новото пък невинаги става добре, възможно е да се появят течове, свистене.
В повечето случаи се увреждат лайстните на стъклото (лява , дясна, горна в зависимост от конкретния модел автомобил), които по принцип се сменят технологично , но това е когато се прави от съвестни майстори.
Китайските стъкла имат неприятен лупа ефект в повечето случаи, криви зони , които опитното око забелязва и дразнят много.

Аз лично бих сменил стъкло ако е счупено , спукано, не и заради шупла или драскотини или следи от камъчета.


Outlawz
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Outlawz » Сря 13 юни 2018 12:48


Петър.Георгиев написа:Това върши работа.Сам, ако си го правиш,сигурно по- добре би се справил.
68-fix-a-windshield.jpg
.
Screenshot_2018-06-13-13-17-24.png

Гледал съм доста видеа по youtube как сами си поправят стъклата и мога да кажа, че 80% от случайте не им се получава така, както ще ти го направят със специално оборудване. Има си специална машинка, с която се вкарва смолата и се вакумира, същият ефект няма да стане с тая спринцовка. Но вече е свършен факт - веднъж вкаран препарата и не може да се поправя наново. Ако тръгне нанякъде, ще го сменям.

А относно колегите, които питат каква е разликата между китайско и оригинално - мисля, че няма база за сравнение и всеки си има глава на раменете да си реши какво да сложи. Стъклото си е стъкло, освен видимост - то предлага и други характеристики като здравина, както и отговаря на стандарти за безопасност при катастрофа..... Оригиналното си е оригинално, там е гаранцията, а тези, дето ги дават от Чайна майна - да си ги слагат на техните коли! Каква е гаранцията, че първото камъче няма да го направи на сол и да се пребиеш? Кой ще ти я даде точно тази гаранция? Ако тая камък дето ме удари мен, беше ударил китайското, гаранция давам, че щеше да влезне в купето. Казвам го, защото го видях за част от секундата и беше с диаметър поне 1 см най-малко и хръчреше със скорост 100 км.


Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 16 авг 2016 15:07
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 2000

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот Петър.Георгиев » Сря 13 юни 2018 13:14


Аз съм ползвал и смея да твърдя,че не очаквах да се получи нещо ,но уви свърши работа.точно пред шофйора имах звездичка,ама точно на моята височина на погледа.И ме дразнеше та полудявах.Вече аз само знам къде беше.Имах и друга пред пасажера,но там е отлюспено което остана иначе настрани тези ги заличи.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Голф 4 шупла при удър от камък на предното стъкло

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 13 юни 2018 14:20


Ако се наложи да го сменяш- може и 2ра употреба стъкло да си купиш- оригинално. В доста морги вече ги свалят здрави и го продават на 50% от цената в магазина.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта