Golf 4 странен проблем с борд. компютъра

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kiril0303
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 07 май 2018 19:46
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 странен проблем с борд. компютъра

Мнениеот kiril0303 » Пет 22 юни 2018 9:33


Здравейте на всички! От скоро имам голфчето. Колата е 2000г. и е с мотометър табло. Проблема е следния. Фиса свети с каквато си яркост пожелае. Перфектен е иначе, няма изгоряло и тем подобни. Но има едно ГОЛЯМО НО! Водих я при един майстор да отваря таблото, защото имах съмнения за лентов кабел. Но се оказа, че не е с лентов кабел дисплея а с нещо като гумена връзка, сиреч бил вечен. Но да кажем днес свети ярко, а утре си свети слабо пак. Когато е тъмно да кажем и свети слабо, като насоча фенера към сензора за светлина малко под 0km/h на скоростомера (бяло кръгче) светва на макс яркост и пак си светва слабо след броени секунди. Също така от време на време премигва и като го чукна понякога си светва, понякога не... Направо не знам вече. Също така, имам съмнения за реле регулатор защото при запалена кола когато натисна някой бутон примерно за стъклото и премигва леко дисплея. Давайте идеи, защото ми писна... Благодаря на всички отзовали се!




Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Golf 4 странен проблем с борд. компютъра

Мнениеот golfmaniak666 » Пет 22 юни 2018 15:13


99% дисплея е преЕбан. Има много теми по въпроса с контраста и главно с избеляването на надписаите.Аз също се боря с този проблем и решението е нова табло (поне при мен) защото дисплея се сменя адски трудно и е доста скъп (става въпрос за half fis).Ако си от София може да ти покажа наяве за какво става въпрос


kiril0303
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 07 май 2018 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 странен проблем с борд. компютъра

Мнениеот kiril0303 » Пет 22 юни 2018 15:40


Дисплея свети перфектно, просто си свети когато реши силно. Нито е избледнял нито нищо.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Golf 4 странен проблем с борд. компютъра

Мнениеот nikolay_ss » Пет 22 юни 2018 17:57


Провери дали напрежението не се мени, ако не се мени, може да имаш проблем в контактните гумички, пробвай да огънеш малко ламаринките за да натискат по-силно дисплея към гумичките.
Това са само предположения, не съм се сблъсквал с подобен проблем.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 197 госта