Golf MK4 - ключ, централно и аларма

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
MartinMatrachiyski
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 14 юли 2018 17:28
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 - ключ, централно и аларма

Мнениеот MartinMatrachiyski » Нед 15 юли 2018 20:18


Здравейте,

От скоро съм собственик на Golf MK4 2002 година. Колата е нов внос от Италия и има доста работа по нея, но едно по едно ще действам по нея.
Първо открих, че има проблем с централното заключване. От вътрешната конзола мога да заключвам вратите (без шофьорската) и да отключвам всичките. Когато заключа отвън с ключа се заключва само шофьорската. Всеки път трябва да заключвам вратите от вътре и след като слезна да заключа ръчно и шофьорската. В централното във вратата ли е проблема или може да се крие другаде? Ключът е такъв - http://i65.photobucket.com/albums/h208/old_n07/FAQS/Keys/noneremote.jpg Искам да го сменя с такъв https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61nUK8BDXpL._SY355_.jpg, ако е възможно, но да работят и копчетата. Може ли да стане?
След това видях, че на шофьорската врата до копчето за заключване има диод. За алармата ли е? Защото като заключа не мига. Днес няколко пъти се включи алармата, докато се ръчках, но не разбрах точно как стана това. Някой срещал ли е подобен проблем?
Ще съм много благодарен, ако можете да ми съдействате!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 - ключ, централно и аларма

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 15 юли 2018 20:48


Почни от шофьорска врата.
Скъсани кабели и проблемна брава.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Golf MK4 - ключ, централно и аларма

Мнениеот Barboukov » Нед 15 юли 2018 22:53


Подобна грижа имах с пасажерската врата. При натискане на бутона за заключване, всички щифтове падаха, а на въпросната се вдигаше обратно горе. Трябваше с пръст вътре да го натисна, за да заключи. След като я разглобих се оказа, че металната кука, която движи щифта е изкривена и явно създаваше напрежение. Купих нова за 5 лв, смених я и се оправи.

Относно диода: При мен при първо натискане на копчето за заключване, вратите се заключваха. При второ - включваше алармата и диода започва да мига.

ПП: С моя голф имах изключително много проблеми и няма да се изненадам, ако това не трябва да е така.


Потребителски аватар
Staso
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 17 юли 2018 14:52
Автомобил: VW Golf V
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 - ключ, централно и аларма

Мнениеот Staso » Сря 18 юли 2018 8:05


Ако си от София мога да ти препоръчам човек при който да отидеш и да ти каже какво може да се направи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 243 госта