Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
slavadore.riina
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 10:00
Автомобил: Golf
Двигател: Не го знам още

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот slavadore.riina » Вто 17 юли 2018 15:26


tdi fen написа:виж свещите ако не знаеш кога са сменяни направо ги смени ако се черни и мазни най-вероятно гори масло,което е срещан проблем при този двигател вече зависи какъв е разхода,ако е голям мотора е за ремонт

Колата я карам от вчера ще ще я покарам за да видя сега с новото масло как е ще го пипа ли няма ли и ако има харчене на масло доста тогава ще е ясно или гумички и сегменти но някак мисля че не е




Потребителски аватар
slavadore.riina
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 10:00
Автомобил: Golf
Двигател: Не го знам още

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот slavadore.riina » Вто 17 юли 2018 15:30


Petrolhead написа:тече ти бензин в цилиндъра, дали е дюза или нещо друго не знам, ама тече. при това толкова много тече, че успява да мине покрай буталото и да се събере в картера и да вдигне нивото на маслото. според мен единствения начин да се разбере къде е проблемът, със сигурност, е да се отвори мотора.

Да така само че ние сега не знаем дали вкарва бензин в маслото за това ще следя дали ще вкара бензин в маслото ако не вкарва значи е така както си мислех ако значи е друг проблема


Потребителски аватар
slavadore.riina
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 10:00
Автомобил: Golf
Двигател: Не го знам още

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот slavadore.riina » Нед 22 юли 2018 10:30


Така колеги да кажа проблема е решен колата след смяната маслото и малко каране по тангентата изчисти гърнетата.
А за всички който ми обясняваха отваряй мотора :screwy :screwy добре че не ви послушах точно така се беше случило както си мислех.Другото което се беше появило че ми отказаха ламда сондите но след 2дни каране се изчистиха и те и колата заспа.
Вече няколко дни карам колата и следя за харч на масло или повишаване на масло но всичко е точно.
Равносметка чети мисли прегледай преди да слушаш отваряй мотора.Защото сега ми излезе евтино смяна масло и филтри ако бях ви слушал сумата щеше да е :banghead :banghead Айде лек ден


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот stefan4o » Нед 22 юли 2018 10:46


Човек ако прочете цялата тема остава с впечатление, че си сменил маслото и то е пълно с бензин. Затова се и получават такива отговори. Ако искаш да ти се помогне АДЕКВАТНО, опиши по-подробно другия път. Правилният начин на питане и описание на проблема е 50 процента от решението му, да знаеш. Със здраве си карай колицата, колега


Потребителски аватар
slavadore.riina
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 10:00
Автомобил: Golf
Двигател: Не го знам още

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот slavadore.riina » Нед 22 юли 2018 11:26


stefan4o написа:Човек ако прочете цялата тема остава с впечатление, че си сменил маслото и то е пълно с бензин. Затова се и получават такива отговори. Ако искаш да ти се помогне АДЕКВАТНО, опиши по-подробно другия път. Правилният начин на питане и описание на проблема е 50 процента от решението му, да знаеш. Със здраве си карай колицата, колега

Да в първият си пост съм обяснил колата пуши доста подробно.И да смених маслото защото в него имаше бензин в следствие на пак съм обяснил защо.
А сега ще обясня за тези който не разбират защо пушела колата.Защото бензина който е слязъл в маслото като загрее това масло се пали бензина и пуши от там запушва ламда сондите и филма започва.Важното е че се оправи :beer :beer :beer


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот lubo_Y10 » Нед 22 юли 2018 21:39


''Отваряме '' мотора и после какво? Какво гледаме, проверяваме?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот Iezekil » Нед 22 юли 2018 22:02


slavadore.riina написа:А сега ще обясня за тези който не разбират защо пушела колата.Защото бензина който е слязъл в маслото като загрее това масло се пали бензина и пуши от там запушва ламда сондите и филма започва.

"Ламда" сондите в картера ли са,че не разбрах много добре причинно-следствената връзка.Да ти влиза бензин в маслото покрай сегментите,да се пали в картера и да пуши бяло през ауспуха....не звучи хич логично.


Потребителски аватар
slavadore.riina
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 10:00
Автомобил: Golf
Двигател: Не го знам още

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот slavadore.riina » Чет 26 юли 2018 8:55


Iezekil написа:
slavadore.riina написа:А сега ще обясня за тези който не разбират защо пушела колата.Защото бензина който е слязъл в маслото като загрее това масло се пали бензина и пуши от там запушва ламда сондите и филма започва.

"Ламда" сондите в картера ли са,че не разбрах много добре причинно-следствената връзка.Да ти влиза бензин в маслото покрай сегментите,да се пали в картера и да пуши бяло през ауспуха....не звучи хич логично.


Кое не ти е логично я си сипи бензин в маслото и карай като запуши си говорим пак.И ако не ти е логично как бензина е слязъл в картера пак повтарям през сегментите и ламда сондите не са на картера а те са зацапаха в следствие на пушека и маслото което гореше в гърнетата.
А дали ти е логично не ме бърка грам защото 99% от всички разбирачи и по сервизи ми казваха гумички клапани или сегменти е тва не е логично.Ако имаш човек елементарни познания с двигатели ще му е съвсем логично как така слязъл бензина там как така пуши от това айде лек ден :beer


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот Petrolhead » Чет 26 юли 2018 9:03


нещо ни се различават логиките.

моля да обясниш каква е логиката, това което е в картера да гори и цапа. нали затова имаш уплатнения из целия двигател, за да не смесват различните течности. мястото на маслото е в картера не в гориваната камера.
освен това, ако има неизгорял бензин, той пуши по-скоро черно, виж маслото пуши бяло.


Потребителски аватар
slavadore.riina
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 10:00
Автомобил: Golf
Двигател: Не го знам още

За коша

Мнениеот slavadore.riina » Чет 26 юли 2018 12:23


Petrolhead написа:нещо ни се различават логиките.

моля да обясниш каква е логиката, това което е в картера да гори и цапа. нали затова имаш уплатнения из целия двигател, за да не смесват различните течности. мястото на маслото е в картера не в гориваната камера.
освен това, ако има неизгорял бензин, той пуши по-скоро черно, виж маслото пуши бяло.


Пич я пак прочети темата.
Мястото на маслото е в картера мястото на бензина и в горивната камера само че не работи бубината и тя не дава ток на свещта и тоя бензин отива в маслото и като се смеси тоя бензин с маслото и като дигне температура ,маслото и почва да пуши и на тебе ти казвам като толкова не вярвате дреме ми на ..... Важното е че не ви слушам да съм си бил отворил мотора не знам си какво защото сте много компетентни за това едно време в тоя форум имаше хора който изказваха адекватни мнения.
Аз ви казвам какъв беше проблема вие ма нямало логика :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi само че ще ви кажа по моята логика и на няколко майстора единият който работи в ПОРШЕ това беше проблема а по вашата логика отваряй мотор сменяй гумички сменяй сегменти хахахахахах РАЗБИРАЧИ :thumb_down
Админа ДА ИЗТРИЕ ТЕМАТА


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот Iezekil » Чет 26 юли 2018 20:51


Маслото в картера ако има бензин,който според теб се пали от температурата,то би пушело от щеката и капачката за маслото.А ти твърдиш,че всъщност гори масло,защото ти пуши от ауспуха,нали?Та това питаме-как влизайки бензина в картера,кара маслото пък да влиза на мястото на бензина-в горивните камери.Или ни убеждаваш,че отдушниците на картера са всъщност изпускателните клапани в главата???


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 1.6 16в 2002г изпищя ми датчик за масло на таблото малко след това колата започна да пуши бял дим

Мнениеот apolon » Съб 28 юли 2018 10:16


Каква е целта на "темата" и какви са изводите? :scare3 Има ли такива?Помогна ли на някого с нещо?крайно време е за :lock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 116 госта