VW Vento Проблем с ел. пакет

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
goshoyyy
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 10:38
Автомобил: VW Vento
Двигател:
Местоположение: Монтана

VW Vento Проблем с ел. пакет

Мнениеот goshoyyy » Пет 27 юли 2018 15:47


1. Здравейте колеги , преди няколко дни закупих VW Vento за първа кола , въпроса ми е тъй като тя е с пълен ел. пакет и 3/4-те машинки за стъклата са развалени по евтин вариант ли е да ги заменя с ръчни или да търся ел. машинки.?
Ако слагам ръчни колко ще струва това защото мисля че ще трябва и нови кори за вратите и машинки и такам ?

2.Дали ако предния собственик е залепил шибидаха мога да го оправя да работи пак и колко пари ще струва ?




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: VW Vento Проблем с ел. пакет

Мнениеот slaveiko67 » Пет 27 юли 2018 18:13


Здравей,колега.
Ако шибидаха е лепен,най-вероятно е повреден/счупен ляв водач/.Ако решиш да го правиш,трябва да смениш целият шибидах със здрав.Цена на втора ръка 50-100лв.Механизма става и от Пасат Б4,но трябва да смениш стъклото и да си монтираш твоето...
За ел.механизмите на стъклата ...може да монтираш и ръчни,корите се продупчват/има си указано място на гърба на кората/,а ръчният механизъм става на вратата без да дупчиш нищо друго освен корите...Цени на ръчнимеханизми,предполагам около 20лв.за бр.Ако ел.механизмите са си на вратите,може да подмениш само жилата с броните и ролките в моторчетата.Добре е да свалиш и пробваш моторчетата дали работят.Цената за нови жило+брони+ролка е около 25лв.https://www.olx.bg/ad/el-stakla-zhilo-za-golf-3-CID360-ID446cO.html
Цял механизъм втора ръка 30-50лв.


Потребителски аватар
goshoyyy
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 10:38
Автомобил: VW Vento
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: VW Vento Проблем с ел. пакет

Мнениеот goshoyyy » Пет 27 юли 2018 20:58


Механизма издава цъкащ звук когато поискам да го сваля ( никаква идея какво трябва да е жило или не знам ) , а относно задните никакъв звук не издават и съм сигурен че моторчетата са си заминали :/


За шибидаха залепен е с пяна , иначе за механизма не знам дали е изряден и предполагам че е изряден но тече, ако тече какъв трябва да е проблема , и колко ще е отстраняването на пяната и дали ако е махна трябва да сложа нов, тъй като гледам сам да правя всичко по колата ( на 18г. съм )



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 214 госта