Golf 3 1.6 AEK работи неравномерно.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
silas1
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 16:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AEK
Местоположение: София

Golf 3 1.6 AEK работи неравномерно.

Мнениеот silas1 » Вто 31 юли 2018 19:12


Здравейте колеги купих си преди 6 месеца работна количка 1.6 101 кс, с обикновенна газова. От 10 год има газ и семейството от което я взех почти не я е карало на бензин. Реших поне да я паля на бензин и след това да минавам на газ, както си му е редът. Смених и бензиновият филтър, като свалих оригиналният от 1995-та от който течеше катран. Сменил съм, бобина, кабел на бобината към дистрибутора, палец, дистрибуторна капачка, температурен датчик. Тъй като и на газ имаше леки колебания измих стъпковият мотор и тръбите му с brake cleaner и работата на газ се нормализира, но на бензин продължава да работи неравномерно.
От познанията които имам, ако проблема беше в свещите на газ щеше да се усеща доста повече.
На диагностика ми дава грешка в ламбДа сондата, може ли в това да е причината?




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3 1.6 AEK работи неравномерно.

Мнениеот Bai Sando » Вто 31 юли 2018 20:09


Най вероятно дюзите са запушени от дългото каране на газ.Представям си на какво е заприличал бензина в резервоара.Сигурно е разял всичко гумено понеже след дълго време се превръща в нещо като корселин :neutral


Потребителски аватар
silas1
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 22 апр 2012 16:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Golf 3 1.6 AEK работи неравномерно.

Мнениеот silas1 » Вто 31 юли 2018 21:55


Сменяли са бензиновата помпа преди няколко години. От както го имам поне 20-30 литра съм изразходил. Може би трябва да му сложа някаква добавка и да го покарам 100-тина километра на безнин.


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Golf 3 1.6 AEK работи неравномерно.

Мнениеот george.antonov » Сря 01 авг 2018 8:45


Моята помпа (старата) се чуваше , че работи но до моното не идваше никакъв бензин.Смених я,почистих резервоара и всичко се оправи. След като си сменил бензиновия филтър,виш помпата дали прави достатъчно налягане и да не би да има боклуци в резервоара.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта