Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

VW BORA 1.6 SR 1999г. често не пали

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
JamesonGB
Автомобил:
Двигател:

VW BORA 1.6 SR 1999г. често не пали

Мнениеот JamesonGB » Пет 10 авг 2018 12:56

Здравейте колеги,
Закупих си Бора но се оказа че не винаги успява да запали. Когато успее го прави без проблем от раз запалва, карам примерно 1 час но после като я огася и след 5 минути като опитам пак, почти винаги неможе да запали. Когато минат 1-2 часа вече успява отново да запали, което ме води до мисълта, че на горещ двигател неможе да запали. (на студен двигател почти винаги си пали от 1вия път). Да обаче последните 2 седмици 2 пъти се опитах да я запаля да повърти да я раздвижа малко, да зареди акомулатора, но и двата пъти отново не успя да запали дори и на студен двигател. единия случай беше след обилен дъжд, втория случай в стабилна жега. Пробвал съм и на скорост да запаля, но неможе. В крайна сметка успява да запали когато тя си иска.
Може ли да е от свещи? нали ако две от тях не работят трябва все пак на запали на 2 цилидъра и да пали винаги. Може ли да е от бубината? Не знам точния и принцип на работа за да определя че е от нея. Или най-вече ми прилича на някакъв датчик ако изобщо има такива датчици за запалване, там вече хал-хабер си нямал. За друго немога да се сетя.
Моля някой ако има някаква идея какво може да е да пише, или ако е имал подобен проблем, ясно ше я закарм на сервиз там ще кажат, но искам преди това ако мога да се запозная с проблем и да си имам и напредстава колко пари ще ми илзезе.
Имам и друг проблем, често (не винаги) оборотите ми играят в не малък диапазон (от 700 до 1100) оборота. Там вече предполагам жилото трябва да се настрои.

Zdravko Zankov
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001

Re: VW BORA 1.6 SR 1999г. често не пали

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 11 авг 2018 10:28

Вероятно датчик колянов вал прави мизерии.
За клатенето на оборотите,почистете дросела.

Потребителски аватар
stefan4o
Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Нед 12 авг 2018 6:44

Няма как да знаеш, колко ще чини ремонт, който не е ясен, какъв може да е. Откарай автомобила в читав сервиз да го огледат и направят диагностика. След това ще се говори за пари и ремонти.

vandu
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vandu » Пон 13 авг 2018 12:09

Подобни проблеми с паленето имах при развален тепературен датчик. Чак когато се скапа напълно светна чека.

Върни се в “Golf”