горивна помпа голф 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vmvvili
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 17 юни 2014 16:00
Автомобил:
Двигател:

горивна помпа голф 2

Мнениеот vmvvili » Пет 17 авг 2018 10:09


Здравейте!
Имам следния проблем с долната бензинова помпа до задното колело.
1. купувам помпа работеща-жужи и хвърля бензин.
2. махам я и монтирам на моето празно пластмасово казанче.
3. давам контакт 6 пъти да се напълни с бензин и после не пали. Така 2 опита.
4. махам маркуч -1- от помпата в резервоара, контакт и тече бензин
5. махам долната помпа вътре празно казанчето след множество нагнетяване - действие 3.
6. бръкнах във входа на казанчето-за маркуч 1 и изкочи една пружинка с топче. махнах я.
7. контакт няколко пъти и влиза бензин
8. махам маркуч-2-изхода на помпата, контакт и не тече бензин.
9. махам маркуч-1 и от казанчето изтича почти 1л. бензин.


Възможно ли е помпата да изгори, когато се върти на сухо? Аз мисля ,че горивото влиза в казанчето а всъщност не. Когато съм долу, не я чувам. Има ток на буксата. Явно пружината е залепнала и не пуска бензина в казанчето. Проблем ли е, ако не я монтирам? Как се монтира - А или Б

Благодаря за мненията!
Прикачени файлове
fuel pump (1).jpg
fuel pump (3).jpg




lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: горивна помпа голф 2

Мнениеот lubo_Y10 » Съб 18 авг 2018 23:18


116 колеги са прегледали темата и никой не помага. Голф 2 съм виждал само на картинка затова по принцип; това на долната снимка е или обратен /възвратен/ клапан или предпазителен. Обратния пуска само в една посока срещу полусферичната глава на това черното и трябва да е на маркуча към двигателя. Ако е предпазителен/редуциращ/ трябва да връща на слив в резервоара. Чукай на Тубата с английски букви фуел пумп голф2 или с български топливньi насос голф2


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: горивна помпа голф 2

Мнениеот slaveiko67 » Нед 19 авг 2018 2:49


Здравейте,колеги.Според мен вярната позиция на клапана е първата..."А". Може и да не го монтираш,но при всяко сваляне на маркуча идващ от резервоара ще изтича бензина,който е в кутията на нагнетателната помпа,която пък може и да е изгоряла при опитите да докараш гориво до двигателя.Какво е състоянието и проводимостта на маркучите за излишното гориво от двигателя до външната помпа и от нея до резервоара.Ако външната помпа е здрава,трябва да я чуваш поне за 2-3 секунди при подаване на контакт.За да не върти на сухо,откачи буксата,захранваща външната помпа и тогава давай на контакт,доката се напълни с бензин кутията на външната помпа.Ако са изправни преливника за излишното гориво и маркуча до резервоара,след като се напъли кутията бензина ще се връща отново в резервоара...


Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: горивна помпа голф 2

Мнениеот andreygg » Нед 19 авг 2018 21:23


Монтирай едно такова на черния маркуч.
http://www.dbk-dimitrov.com/%D0%B0%D0%B ... 0%B2%D0%BE



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 237 госта