Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
SNikolov4
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 29 сеп 2016 10:04
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 2000

Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот SNikolov4 » Пет 17 авг 2018 18:14


Тръгна ли да сменям скорост на около 5.5 - 6 к оборота при натискане на съединител мотора остава на 5000 оборота докато не вкарам нова скорост или не натисна по силно педала на газта... странен е проблема и е от скоро да спомена че не съм с оригинален досел вдо а някакъв на engitech мисля че беше. Оставих го 30 секунди след като натисна съеденителя и продължаваше да стои на 5к рпм докато не направя нещо. Дросела е на година и половина - 2, купвуван чисто нов. Ако някой има идей за какво да гледам че нямам време да ходя по сервизи ще съм му много благодарен.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 17 авг 2018 20:11


Имаш ли дросел за пробване?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот kris11 » Нед 19 авг 2018 16:30


сменяй предавките на поне 8000 об/мин.
Виж къде ти е макс. въртящ момент и там сменяй предавките.
Да не си кислиш ,че като сменяш предавките на 5,5-6к об/мин повече върви Голчо ? Нито върви повече, нито харчи по-малко- напротив става ламя.
С този стил на превключване следващата ти тема ще е Голчо блокира. и подобна.
На АКЛ адаптация на др. клапа след почистване е отврат. Влияние оказва и клапана на хидравликата.


Потребителски аватар
SNikolov4
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 29 сеп 2016 10:04
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 2000

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот SNikolov4 » Нед 19 авг 2018 22:52


Колега знам че си редовен във форума и помагаш, но не съм питал кога да превключвам скорости ако можеше на 8к на 8 но е до 6200...ясно е кога идва най-много тяга, но въпроса е да не се губи тази тяга при смяната на по висока предавка а като блокира се прави и наново, правен е вече веднъж и имам вяра в мотора. Както и да е проблема си остава и на свободна, въпроса е дали проблема е в дросела или някъде другаде днес ми се наложи на 2 пъти да гася мотора да свали оборотите като го развъртя на свободна.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот Bai Sando » Нед 19 авг 2018 23:48


Проблема според мен ти е в самия дросел.Пробвай на изключен мотор да завъртиш на ръка дроселовата клапа и виж дали някъде задържа,може проблема да е механичен.Другото е самото моторче дето я мести да задържа.


Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот Green_Madness » Чет 06 сеп 2018 1:51


SNikolov4 написа:Тръгна ли да сменям скорост на около 5.5 - 6 к оборота при натискане на съединител мотора остава на 5000 оборота докато не вкарам нова скорост или не натисна по силно педала на газта... странен е проблема и е от скоро да спомена че не съм с оригинален досел вдо а някакъв на engitech мисля че беше. Оставих го 30 секунди след като натисна съеденителя и продължаваше да стои на 5к рпм докато не направя нещо. Дросела е на година и половина - 2, купвуван чисто нов. Ако някой има идей за какво да гледам че нямам време да ходя по сервизи ще съм му много благодарен.


Като взех моя едно време, от 4-та към 5-та, ми връщаше газта буквално, нов дросел се оказа и всичко прикючи с проблема. Интересното е, че я карах 10 години и още един път сменях дросел :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот kris11 » Пет 07 сеп 2018 19:29


SNikolov4 написа:Колега знам че си редовен във форума и помагаш, но не съм питал кога да превключвам скорости ако можеше на 8к на 8 но е до 6200...ясно е кога идва най-много тяга,

Извинявам се със закъснение за остротата. Но много се дразня с издевателсва към двигателя. В случая нито е за дръпки или рали. Съвет пази си двигателя.
Проблема е около др. клапа или жилото. Огледай жилото за пречупване , стесняване в края към дроселоварта клапа, скобата за закрепване. Свали възд. ф-р и огледай дали капата се затваря докрая или запъва .Възможно е да има износена ос или отворите в дроселовата клапа за остта и там да заклинва.
Огледй и пружината за връшане за счупване. Педала за газта да не то задържа ? По-високи обороти около тези на ПХ и колебание може да са от клапана на хидравликата.
Тествай за записани грешки.
Пиши подробности.
П.П. Много съм натоварен с болен и повече влизам в форума преди обяд.Вечер съм почти труп. /днес е изключение/


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот ivuchev » Съб 08 сеп 2018 0:10


Да ви кажа един колега на видима възраст не повече от 20 г. нещо се оплака че сеата му 1,4 16в нещо много му харчело масло , някъде от порядъка на литър за 1000 км. Питах го за стила му на каране и той каза че превключвал предавките някъде в червеното на оборотомера . Попитах го защо , а той ми отговри че така пишело в книжката " максимална мощност при 5,5 6000 об. /мин. та те така те . Аз се чудех защо половин година търсех кола за жената , няма да ви казвам за какви бангий става въпрос , и накрая взех нов внос от италия. Значи по мърлячи сме от тех да знаете .


Потребителски аватар
SNikolov4
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 29 сеп 2016 10:04
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 2000

Re: Проблем с обороти Golf 4 1.6 AKL

Мнениеот SNikolov4 » Съб 08 сеп 2018 18:19


Не издевателствам в-у мотора :biggrin . Проблема стана и на около 3.5 - 4к оборота, гледах почити всичко и накрая просто смених дросела със стария ми и за сега карам така и всичко е наред.. Истината е в оригинала ама и цената никак не е малко за съжаление. Дори отворих дросела вътре да видя дали нещо по пистите не задържа чистих го, но разлика нямаше. Грешка не ми даваше нито нищо, така че един съвет от мен за всеки които му предстои смяна на дросел - или оригинален нов или оригинален 2ра ръка в краен случай.. моят на engitech издържа точно година и половина а беше около 250 лева с отстъпките..



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта