Golf 6 GTD не вкарва въздух в купето

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
PetkoSlavov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 20 авг 2018 17:32
Автомобил:
Двигател:

Golf 6 GTD не вкарва въздух в купето

Мнениеот PetkoSlavov » Пон 20 авг 2018 18:28


Здравейте колеги,карам колата вече почти година без никакви проблеми,но преди месец за парви път се случи -пускам да върти въздуха в купето но не почна да духа -нито топло нито студено .След около 10 мин. се оправи сама и така до преди 2 дни когато пак не тръгна и не се оправи .Всички лампи по копчетата работят -светят нормално.несъм в БГ и ще се опитам да я оправя сам ако не е сложно .Някой има ли идея каде е проблема ?ще съм благодарен за помоща ви




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 6 GTD не вкарва въздух в купето

Мнениеот radotom » Пон 20 авг 2018 19:09


Първо трябва да се добереш до вентилатора (клемите му)
От там нататък трябва да се види идва ли напрежение до него.
Правилния начин е с волтметър И включен вентилатор. Ако е без товар (вентилатор) може да отчете напрежение, което да изчезне при включването на товара.
За това другия, не- чак толкова правилен, но допустим начин е с пробна лампа. Примерно една крушка Н1 (че си има кабелче на нея и е по-удобно.)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 GTD не вкарва въздух в купето

Мнениеот Vlad777 » Пон 20 авг 2018 19:54


Интересен проблем. И на мен ми се е случвало на Ауди А3 97 г. няколко пъти. Пускам климатроника, дисплеят свети, но перката не тръгва. И след известно време се оправя. Но се случва споредично и няма как да го диагностицирам. Грешки няма. Може пък при теб да има - чел ли си с VCDS?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 6 GTD не вкарва въздух в купето

Мнениеот kris11 » Чет 23 авг 2018 20:46


Vlad777 написа:Интересен проблем. И на мен ми се е случвало на Ауди А3 97 г. няколко пъти. Пускам климатроника, дисплеят свети, но перката не тръгва. И след известно време се оправя.

Стефан ми беше казал ,че е бъг. Ако е седяла на слънце го има проблема. Случвало се е при мен и пи на сина ми Б5. Като се поохлади си тръгва. При мен е много рядко, но го има. Тази година не ми се е случвало , но миналта да. Но може да е някаква зависимост. Миналат годинав края на март сменях четки на вентилатораза купетоЕдната беше почти на нула , другата нас 5мм месо. Грешки никакви.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта