Golf MK3 1.6 AFT - Аварийни светлини след запалване на двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Golf MK3 1.6 AFT - Аварийни светлини след запалване на двигателя

Мнениеот Wish_Master » Сря 29 авг 2018 10:23


Здравейте,

днес голфчето(mk3 GT 1.6 AFT) ми направи доста странен на пръв поглед проблем. Сутринта, след нормално отключване с фабричното дистанционно и нормално запалване, малко след това колата включи сама аварийните. При натискане ръчно на бутона, режимът на мигане става по-бърз. Има видима и звукова разлика в режима на работа между аварийните включилите се сами и когато са включени от бутона. Малко след като изгасих колата, аварийните спряха. След повторно запалване и изчакване на 30-тина секунди, аварийните отново се включиха сами.
При натискане на бутона за изключване на алармата от дистанционното, аварийните временно се изключиха, но в крайна сметка след нови 30 секунди пак се включиха.
До колкото успях да разбера, явно ми се включва алармата или имобилайзерът прави мизерии. Не съм сигурен обаче ако беше от него, дали изобщо щях да мога да запаля или пък колата сама трябваше да изгасне след няколко секунди.
След 3-тия опит извадих и сложих батерията на дистанционното и след това успях да запаля нормално, без никакви последващи сигнализации. Предния ден изтървах ключовете на пода и е възможно нещо да се е разместило или повредило, но пък сутринта успях да отключа съвсем нормално от дистанционното.
Някой има ли идея на какво може да се дължи въпросния проблем и евентуално какво мога да направя, за да избехма подобни ситуации?
Прикачени файлове
1535530633874.JPEG
1535530633874.JPEG (65.07 KиБ) Видяна 582 пъти

Последна промяна от Wish_Master на Сря 29 авг 2018 22:08, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Аварийни светлини след запалване на двигателя

Мнениеот radotom » Сря 29 авг 2018 21:30





Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта