VW Golf IV 1.9 TDI (ASZ) - Сменен съединител

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Firell
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 26 мар 2014 22:29
Автомобил:
Двигател:

VW Golf IV 1.9 TDI (ASZ) - Сменен съединител

Мнениеот Firell » Сря 12 сеп 2018 21:23


Здравейте, колеги!
Колата е Golf IV 1.9 TDI (ASZ) 131 к.с.
Колата е в мен вече четвърта година и още с купуването и имаше симптоми на тръгнал демфер и така до вчера дакато не се реша да го подменя с чисто нов комплект демфер + съединител на Luk RepSet (0600 0013 00) както и семерингата на коляновия вал въпреки, че нямаше признаци на оттървало. Та, при свалянето демфера беше оригинален на Sachs, но видимо нямаше никаква разлика и в маховика и в съединителя с новия.

Веднага след смяната последва тест драйф и установих, че на 3-та и 4-та между 2500-4000 оборота видимо съединителя преплъзва. До колко знам, рядко, но понякога са необходими 200-300км. каране докато феродото напасне както трябва и се реши въпросия проблем (сходно на накладките).

В момента са минати около 50км. градско каране и като чели по-малко преплъзва, но със сигурност го няма онова дърпане, което беше въпреки изтракалия демфер и изтънелия феродов диск.

Въпроса ми е, някой който е сменял съединител на същия мотор дали е имал такива проблеми/симптоми? И дали си струва да се кара още или направо да се връща като дефектен.

За мен лично е странно, и или са дефектни или ментерляви конкретните консумативи (по-мек притискател или калпаво феродо). Вие какво мислите?




Потребителски аватар
Firell
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 26 мар 2014 22:29
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf IV 1.9 TDI (ASZ) - Сменен съединител

Мнениеот Firell » Пон 24 сеп 2018 14:06


След ~400км проблема изчезна!


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Golf IV 1.9 TDI (ASZ) - Сменен съединител

Мнениеот goppa » Пон 24 сеп 2018 20:40


С нов съединител ли се решава проблема след ~400 км?


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: VW Golf IV 1.9 TDI (ASZ) - Сменен съединител

Мнениеот mrsch66 » Пон 24 сеп 2018 21:05


То нов нов ама репас демек стар прегледан от експерт ако ;влиза в нормите; почистване и пак на пазара.И от там разлика в цената на истински нов и дефектирането на частите не се прави от производителя а от фирма платила си да прави тази дейност и печели от това.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Golf IV 1.9 TDI (ASZ) - Сменен съединител

Мнениеот goppa » Пон 24 сеп 2018 21:29


На колегата май майсторите са му омазнили чисто новия съединител. За това е трябвало да побоксува малко докато зацепи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта