Golf V - Резервна гума и още нещо

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Tihomir Borislavov
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 16 сеп 2018 20:08
Автомобил: VW Golf V
Двигател: 1_9 TDI 105 hp 2004

Golf V - Резервна гума и още нещо

Мнениеот Tihomir Borislavov » Нед 16 сеп 2018 21:42


Здравейте на всички!
Току-що се регистрирах във форума, като причината да се присъединя към Вас е, че от няколко дни съм собственик на VW Golf V - 1.9 TDI - 105 кс. /2004 г./

Имам питане относно това с каква резервна гума да се сдобия, за да се побере в отделението на багажника ?

Закупих автомобила с 17 цола джанти и размери на гумите 225x45:

Пример за тях:

Код: Избери всички

http://i38.tinypic.com/dbk5kz.jpg


Също така бих искал да попитам какъв инструмент да си взема за отвиване/завиване на болтовете понеже главата им е с прорез, който наподобява тези за шестограм.

За предстоящия зимен сезон май е най-удачно да мина към 15 цола джанти и гуми 195x65 ?

Eдинственото решение ще да е тип патерица, но какъв размер да бъде, за да ми е полезна и при 17 и 15 цоловите ?
Дали е добре да бъде по-средата, а именно 16-ка, или размерът трябва задължително да отговаря точно на останалите колела ?




BazilVenceslas
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 11 дек 2016 14:08
Автомобил: Golf 5
Двигател: BXF 90кс 2006г

Re: Golf V - Резервна гума и още нещо

Мнениеот BazilVenceslas » Вто 20 ное 2018 13:15


Привет,

До колкото съм запознат, размерът на патерицата е само един и става от 15 до 17 цола. В моят голф не може да се побере стандартна гума с джанта, защото дъното е плитко.
15-ки е добре за зимата, няма да имаш проблем и са по-евтини. Виж дали болтовете от летите 17-ки ще станат на железните 15-ки. Провери това хубаво, за да не останеш без колела.
Взимаш си шестостенен ключ за гуми с размер 17. Може и кръстат ключ.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Dinozo и 49 госта