Препоръки за "стягане" на Golf 5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Yan00
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 01 окт 2018 21:42
Автомобил:
Двигател:

Препоръки за "стягане" на Golf 5

Мнениеот Yan00 » Пон 01 окт 2018 22:02


Здравейте колеги,
Нов съм във форума, та прощавайте ако темата не е на правилното място, а ако има подобни направени вече, един линк ще свърши работа.
От няколко месеца карам Golf Mk5 1.9 TDI(първа кола) и съм изключително доволен. Италиянка е, което всички казаха, че не е добре, но за момента не е давал проблеми. Имам желание да го "стегна" и да си го карам известно време, но като цяло поддръжката на автомобил ми е тъмна индия. Голфчето го ползвам за ежедневно придвижване, така че за силов или оптичен тунинг не питам.
Какви части по автомобила могат и е добре да се сменят/оправят/"стегнат"/изчистят, освен например спирачни дискове, спирачки, амортисьори ? Предполагам, че няма да са малко, така че кои е най добре да се прегледат и подменят като за начало ?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Препоръки за "стягане" на Golf 5

Мнениеот stefan4o » Вто 02 окт 2018 6:38


Щом не ти прави проблеми не я пипай. Просто сипвай читаво гориво и сменяй с хубави консумативи и така.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Препоръки за "стягане" на Golf 5

Мнениеот kris11 » Вто 02 окт 2018 17:39


първоначално ТО / ремъци, ролки, водна помпа .Ако няма история - смяна на антифриз и спирачна течност - спирачната задължително.
Антифриза - защото е италианка и не се знае колко е разреден . Тука , ако хване минус 10-15 - да не стане беля.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръки за "стягане" на Golf 5

Мнениеот lubo007 » Сря 03 окт 2018 8:26


прегледай си спирачните маркучи също. Хубаво е да откачиш подкалниците и измиеш добре. Там се събира много кал и е добре преди зимният сезон да е чисто там. На пролет също!
Успех и без аварийно
Както каза колегата по горе, не пипай ако нямаш проблеми



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта