Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stypkata
Автомобил: Golf 3 AEK+Cit-ZX
Двигател: AEK

Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот stypkata » Сря 03 окт 2018 0:37

Здравейте .Това лято ми се появи въпросния дразнещ звук,но чак сега намерих време да му обърна внимание и я карах така 4-5 месеца.Звука липсва при запалване на студен двигател.Появява се след като двигателя загрее - след 2-3км и 10-тина мин шофиране и също така е само на празен ход (900об/мин).Като подам малко газ и оборотите прехвърлят ли 1000об/мин звука изчезва.Обикновено го чувам само по светофари и паркирайки (когато колата е на ПХ).Днес свалих трапецовидния и пистовия ремък ,както се вижда от видеото и остана само ангренажа с долния капак (капака на ангренажа е от 2 части - горна и долна).Установих,че звука идва от долния капак на ангенажа.Премахвайки го звука изчезва.Днес направих проба - свалих двете части на капака на ангренажа,звука изчезна ,сложих другите 2 ремъка и покарах 20-тина мин (10км) без двете части на капака на ангр.Звука липсваше.Повече от сигурно е,че звука идва от въпросната долна част на капака на ангренажа.Пробвах го разместя но болтовете го фиксират в точно определено положение и не се получава.Не искам да карам без капака,защото има опасност от попадане на камъчета между ангренажа и ролките .Огледах капака -почти не се забелязва място на което ремъка е триел 4-5 месеца.Какво ще ме посъветвате и как въобще се е появил този проблем като колата я карам от 10г със същия капак и защо само на празен ход стърже ?
https://www.youtube.com/watch?v=6KaiPLQ9mWs

nikname
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE

Re: Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот nikname » Сря 03 окт 2018 8:25

Явно долния капак е изкривен леко и някъде опира или вибрира...погледни зад шайбата на коляновия вал дали не опира някъде/тази на която ляга пистовия ремък/ да няма остъргано някъде....макар,че казваш че си огледал но все пак.При мен на 5-цата имаше подобно не стържене,а виене в ниските обороти и причината беше именно в долния капак на ангренажа.По напънах го тук там и всичко заспа,шумът изчезна.Установих,че най вероятното място където може да контактува този капак е някъде около водната помпа точно зад алтернатора,в самия блок ли опираше или другаде не се видя.Заводско ли са криви тия капаци незнам,но чувам и даруги колеги с тоя мотор подобен проблем.

Потребителски аватар
stypkata
Автомобил: Golf 3 AEK+Cit-ZX
Двигател: AEK

Re: Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот stypkata » Нед 07 окт 2018 8:38

Наистина това се оказа причината.явно от годините и от нагряването пластмасовия капак на ангренажен се деформира и започва да опира/стърже във ремъка/ролките създавайки въпросния неприятен звук.проблемс ми е решен

Върни се в “Golf”