Трудно палене Голф 5 1.6.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Радослав.Панков
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 18:24
Автомобил:
Двигател:

Трудно палене Голф 5 1.6.

Мнениеот Радослав.Панков » Чет 01 ное 2018 13:04


Здравейте колеги,

както се подразбира от заглавието на темата от 2-3 дни любимото голфче има проблеми с паленето. Опитите за запаляне на колата са само при студен двигател, при топъл още не съм имал възможност да тествам, но при първо палене за деня отнема 4-5 врътвания докато запали и при палене коката звучи всякък ще изгасне, но успява. Прибповторен опит след като колата е запалила няма проблеми и си пали. Незнам дали има значение, но колата е на газ Романо и при даване на контакт копчето за смяна на бензин и газ не светва както винаги до сега, а само когато колата е запалила.




Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Трудно палене Голф 5 1.6.

Мнениеот edisonov » Чет 01 ное 2018 21:10


Щом има и газ търси проблема първо там. Имам Октавия с 1,6 BSE мотор(незнам какъв е твоя) и точно същия проблем правеше от газта. Изпускаше газ през едно маркуче за вакуум на изпарителя в колектора и давеше голата при първо палене. Оправи се с лемонт на изпарителя(беше в гаранция само на 20 хил.км и проблема мина за ганационен).
За да си сигурен, че в това е проблема покарй само на бензи без да обръщаш на газ и виж дали ще има разлика. Би трябвало евросондата да държи да не изпуска газ, но аз за по сигурно бях свършил газта до край и покарах само на бензин и проблем нямаше и така открих, че проблема е в газовото.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Трудно палене Голф 5 1.6.

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 01 ное 2018 21:26


edisonov,
С такъв проблем би е трябвало да имаш проблем с паленето на топъл двигател.
Многократни такива паления през деня.
viewtopic.php?f=6&t=396490
Автора да прегледа темата.
ТРИМ времето,но и да обърне внимание на дюзите, евентуално.


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Трудно палене Голф 5 1.6.

Мнениеот edisonov » Пон 05 ное 2018 20:50


Точно при студен двигател беше при мен проблема. Просто за час -два изпускането на газ беше много малко и не успяваше да задави колата. Минеха ли повече от 4-ри часа имаше проблем тъй като събираше по-голямо количество газ. Престоеше ли повече от еднн ден също нямаше проблем понеже газта която давеше колата беше само тази от изпарителя и тръбата, като след по-дълго време се изпаряваше от мотора и не правеше проблеми.
Може и при колегата да не е това проблема, но нищо не му пречи да провери.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта