голф 4 1.6 16v aus Въпрос за скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

голф 4 1.6 16v aus Въпрос за скоростите

Мнениеот gddbg » Сря 07 ное 2018 13:37


Здравейте, имам въпросният голф ,но имам известен проблем с вкарването на 1ва и 2ра. От място понякога не иска да влезе на 1ва лесно. Трябва да понатисна сякаш опира някъде ,а на моменти си влиза идеално. 2ра същата работа ама в движение. Преди време бях питал в един сервиз за настройка на механизма на скоростния лост и човека нещо направи ама реално разлика нямаше.
Съединителя не е нов ама не се забелязва да има преплъзване и някакви такива поддържа си оборотите.
От какво може да е?
И отделно при потргляне на първа от място често без много газ за части от секундата колата сякаш се спъва и после наема. Някакви предположения?




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: голф 4 1.6 16v aus Въпрос за скоростите

Мнениеот apolon » Сря 07 ное 2018 14:25


Имах същия проблем.Тук има много писано по този "?".Има си търсачка.Сядаш и четеш.Ако те мързи-даваш пари по "майстори".Ха :beer


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 1.6 16v aus Въпрос за скоростите

Мнениеот gddbg » Сря 07 ное 2018 16:03


Преди време се бях търсил доста ама или нямаше отговор на проблема или за на дизела петлето дето се разхлабва. :D Писано ,че има видях ама не намерих темата с решението. Но все пак благодаря


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: голф 4 1.6 16v aus Въпрос за скоростите

Мнениеот apolon » Сря 07 ное 2018 16:52




gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 1.6 16v aus Въпрос за скоростите

Мнениеот gddbg » Съб 10 ное 2018 10:23


Ами то аз от симптомите имам само това дето понякога първа и втора не влизат лесно ,а и то е само когато колата се движи примерно леко по инерция и от първия път 1вс не влиза,но на място при работещ двигател както повечето се оплакват няма проблем и това като придърпване ,но то е при превключване ,а не винаги както и не винаги влизат трудно скоростите. А всеки с проблем с нитовете говори ,че е постоянно. За това ме съмнява да е нитове. Предполагам няма начин да проверя дали е с нитове или вече е с болтове. Ти гледам си със същият двигател като моя и същата година. Проблемът при твоята от нитовете ли беше? И евентуално някой ако може да ми препоръча сервиз във Варна който ще може да ми свърши работа или поне за консултация с тях?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта