голф 4 1.4 16 клапана 98г. проблем с паленето

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
galinbsbs
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 12 дек 2009 10:43
Автомобил: VW Golf 4 - 1998
Двигател: AHW
Местоположение: Burgas

голф 4 1.4 16 клапана 98г. проблем с паленето

Мнениеот galinbsbs » Пон 19 ное 2018 20:52


Здравейте,за пръв път пиша тук,но се надявам някой компетентен по въпроса да изкаже мнение.Колата е голф 4 1.4 16 клапана 98г. При един проблем по колата излезе друг,когато трябваше да се вкарва.Така,майстора ми обясни,че не палела,върти стартера но не запалва.Много се учудих,защото до сега винаги на секундата пали.Отидох вече,заключих я от дистанционното после пак я отворих и колата си запали,как я е отварял не знам...след като я запалих,изфорсирах я да се отпуши малко и като паднаха оборотите до 1000-900 и угасна,пак я запалих без проблеми и си държеше добре оборотите след това.Мина се време,майсторите са я вкарали вече на канала,но после пак не запалила,отидох пак пробвах това да направя ако е от алармата нещо самия чип нещо да прави...но не запали само върти стартера и до там спрях да не отиде и той.Допитах се и до приятели,съмнение за имобилайзера ако е блокирал,на един,два пъти е запалила,след това вече не.Другия вариант,който се чудя е дали не е от горивната помпа,защото преди този проблем се чуваше като дам на контакт,а сега го няма този звук преди да запали...другия вариант ако са натискали тея майстори дистанционното,да се включили с някаква комбинация тих режим на алармата и да не ми позволява да запаля освен...Иначе акумулатора си е наред,лампи,фарове,арматурното табло всичко каквото трябва при контакт си свети,клемите не са хлабави.Свещи последно са сменяни,нови са,едва ли.Чудя се също да не е от бензина,да е затлачил нещо по горивната помпа,че да не вкарва гориво,ако е запушена,но тогава не знам дали трябва да се чува,че помпата работи преди да стартира.За друго не се сещам,ако можете с нещо да помогнете ще съм благодарен...Иначе оставих колата в сервиза,чакаме утре елкомджия да я погледне,да я закачи... :confused :question




Stoycho Nedelchev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 05 дек 2014 11:48
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 1.4 16 клапана 98г. проблем с паленето

Мнениеот Stoycho Nedelchev » Нед 25 ное 2018 9:36


Ако проблема е от имобилайзера,трябва да набие грешка.Демек да си каже.Пускай и една диагностика за грешки,може да те ориентира къде е проблема.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 1.4 16 клапана 98г. проблем с паленето

Мнениеот vandu » Нед 25 ное 2018 9:54


Проблем с паленето съм имал от дросел клапа и темп. датчик. при дросел клапата набива веднага грешка (EPC), докато при темп. датчик не.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], villystyle и 255 госта