Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - как се сваля стъклото на огледалото ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - как се сваля стъклото на огледалото ?

Мнениеот Ceco_bg » Вто 20 ное 2018 14:39


Колеги от известно време съм забелязал че,подгрева на дясното огледало за задно виждане не работи. Пробвах 2-3 от колеги които продават голфове на части,но нито едно не подгряваше,въпреки че ел. управлението им работеше. Реших че проблема може да не е в огледалото и с мултицет замерих на буксата идва ли напрежение,показа около 12 волта на буксичката означена с номер 4 при пуснат подгрев,като го спрях веднага изчезна това напрежение. Явно до самата букса идва напрежение и проблема е някъде след това,сиреч в огледалото,и по-точно в подрева,понеже ел управлението и на моето,и на други тествани работи. Поръчах си от един сайт само стъклото на огледалото с подгрев,и сега ми предстои да сваля моето стъкло,но не знам точно как се случва тоя номер. Гледах един клип в нета който е за голф 4,дали метода е същия и за голф 3 ? “ https://www.youtube.com/watch?v=VSwVufbSXj0

И още един въпрос,трябва ли огледалото да е сложено на вратата за да работи подгрева,или може само да му щракна буксата и без да съм го сложил на мястото му за да го тествам ?




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - как се сваля стъклото на огледалото ?

Мнениеот slaveiko67 » Вто 20 ное 2018 16:08


Начина на сваляне на огледалото е същия,кабелите за подгрева са от страната на основата на корпуса на огледалото.Може до го тестваш без да е монтирано на пръстена с моторчетата за ел.реглажа. :th_up


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - как се сваля стъклото на огледалото ?

Мнениеот Ceco_bg » Вто 20 ное 2018 16:36


Благодаря за отговора колега. Да попитам кое е по-безопасно от гледна точка на чупене на стъклото,да го сваля като на клипа,или вместо да го напъвам на ръка,да бръкна с права отверка и лека да натискам където е щипката ? (втория метод го гледах на живо как едно момче свали стъкло по този начин)


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Golf MK3 1997г. 1.9 AFN - как се сваля стъклото на огледалото ?

Мнениеот slaveiko67 » Вто 20 ное 2018 17:47


То и с отверката можеш да го счупиш,но пробвай с отверка,подходяш нож или друг някакъв инструмент,като имаш в предвид,че в тоя студ пластмасите са много чупливи,а и все пак са на 20+години.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: cecko gt, chifut и 72 госта