Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bairodina
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 04 дек 2018 18:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот bairodina » Съб 29 дек 2018 19:16


Zdravko Zankov написа:Хм,ти си с по-новият вариант.
ИТТ 20
Не е Тевес 04.
Щото аз с помощта на колегата такъв ремонтирах.

Без да съм спецуиалист (завършил съм радио и ТВ електроника, работя в близка област), от четенето на подобни теми си мисля че има вероятност да имам проблем вътре в блока - замърсяване, ръжда, задръстване на клапаните или нещо подобно. Разбира се, в толкова отговорен блок не бих пипал сам, но си мисля нещо друго - ако електронния блок е лесен за достъп и сваляне, може би мога поне да видя в какво състояние са контактите и каквито платки има вътре. Все още си мисля че една от най-вероятните причини за проблема ми може да бъде в загуба на връзка между блока и някой датчик, но би могло да е и някоя лоша спойка, лош контакт в някоя букса или нещо подобно, което би могло да се проявява при по сериозно раздрусване на колата. Както казах по-горе - не съм забелязвал пряка връзка между това което се случва на пътя и светването на лампата, но аз не съм сигурен как действа компютъра....ако примерно си прави автодиагностика през някакъв период от време, възможно ли е известно време лампаат да не свети, но след като съм минал през някоя дупка (и евентуално нещо се е разместило) компютъра да реагира след време?

Stoycho Nedelchev написа:Датчиците на ABS си имат съпротивление което трябва да е от 900 до 1200 ома най-вероятно са възможни и леки отклонения от тези стойности.Мерят се лесно с мултицет като разкачиш буксата и замериш датчика.После на буксата при включен контакт можеш да премериш за напрежение,при мен даваше 2.5 волта и това ти дава яснота че нямаш прекъснат кабел.

Мерси, колега, това за напрежението и съпротивлението не го знаех, мисля че и сам мога да си го проверя следващите дни. Датчика е ясен. Ако обаче имам прекъсване на кабела някъде между буксата и блока, напрежението няма да е това. Само че ако в някакъв момент работи, а в друг не, това ще рече, че някъде по пътя може да имам лош контакт. или кабелче, което ту дава контакт, ту не. Няма гаранция в момента как ще е.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 29 дек 2018 19:27


viewtopic.php?f=6&t=246326&hilit=АБС
viewtopic.php?f=59&t=209667
Ето какви сме ги вършили.
Дано ти бъде полезна информация.


Stoycho Nedelchev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 05 дек 2014 11:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот Stoycho Nedelchev » Нед 30 дек 2018 12:45


На първо време си почисти гривните на колелата за АБС,поне от там да си сигурен че не идва проблема.Аз съм сменял два датчика за АБС.Единия умря от раз а при другия имаше точно същите прблеми които ги описваш.Светва АБС,после изгасва и така около месец.Когато се наканих да му замеря съпротивлението,ми даде нула.Смених го и досега съм нямал проблеми.И още един съвет,не се хвърляй да купуваш от скъпите датчици за АБС.Аз и при двата случая използвах на Делфи,работят безотказно.


bairodina
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 04 дек 2018 18:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот bairodina » Нед 30 дек 2018 14:16


Zdravko Zankov написа:http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=246326&hilit=АБС
viewtopic.php?f=59&t=209667
Ето какви сме ги вършили.
Дано ти бъде полезна информация.

Благодаря.

Stoycho Nedelchev написа:На първо време си почисти гривните на колелата за АБС,поне от там да си сигурен че не идва проблема.Аз съм сменял два датчика за АБС.Единия умря от раз а при другия имаше точно същите прблеми които ги описваш.Светва АБС,после изгасва и така около месец.Когато се наканих да му замеря съпротивлението,ми даде нула.Смених го и досега съм нямал проблеми.И още един съвет,не се хвърляй да купуваш от скъпите датчици за АБС.Аз и при двата случая използвах на Делфи,работят безотказно.

Гривните ги почистихме, още имам проблем. Мисля самите датчици да измеря, макар че този който диагностиката показвва като проблемен, е нов.
Не съм сигурен точно какви са ми датчиците, защото приятел-монтьор ги смени, но знам че предния беше около 20 лева, задния около 40, с уговорката, че човека никога не купува най-евтиното, а ако най-доброто е много скъпо, взема поне нещо прилично. За точната сума не съм много сигурен, щото и други неща оправяхме.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот pas1.8mi » Сря 02 яну 2019 18:08


Колега,това може да ти е полезно за ремонта на блока! Студени спойки ... https://www.drive2.ru/l/3379840/ :c020

П.П За свалянето на блока не е необходимо да разкачаш тръбите,а само да ги изкривиш леко.


bairodina
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 04 дек 2018 18:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот bairodina » Съб 12 яну 2019 12:04


pas1.8mi написа:Колега,това може да ти е полезно за ремонта на блока! Студени спойки ... https://www.drive2.ru/l/3379840/ :c020

П.П За свалянето на блока не е необходимо да разкачаш тръбите,а само да ги изкривиш леко.

Благодаря много, колега. Това изгкежда много ясно. Но все пак преди да почна да човъркам, да питам за всеки случай: през този блок минава спирачната течност, която отива към 4-те колела на автомобила. Да/Не ? Позволявал съм си оправям доста неща по колата, но с моя скромен опит не искам да пипам такива жизненоважни неща, като спирачната система.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот pas1.8mi » Пон 14 яну 2019 11:55


Електр.блок се сваля без да пипаш нищо по спирачната течност! icon_idea


bairodina
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 04 дек 2018 18:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот bairodina » Пон 14 яну 2019 14:57


Благодаря много. Чакам отпуската скоро, че сега ми пуши главата от задачи и мисля да се пробвам.


bairodina
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 04 дек 2018 18:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. бензин/газ, 1.8, 75кс, АBS - проблем с ABS датчици

Мнениеот bairodina » Пон 28 яну 2019 10:24


Колеги, някой случайно да има схемички и упътване за ремонтиране на блок ИТТ 20? Моя всъщност е такъв, а не Тевес. Аз не знам със сигурност, но колеги казаха че е такъв, като ми видяха снимките.

Намерих този линк, но пише че е TEVES MARK 20 ABS/EDS, но май прилича на моя?
https://www.drive2.ru/l/7066419/



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта