Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Пет 07 дек 2018 12:32


Здравейте, колеги!

Около два месеца след смяна на съединител и жило, при изминати не повече от 100-на км. през този период, съвсем неочаквано, слава Богу, не в най-неблагоприятните условия на големия град, забих педала на съединителя до дъното, скъсах чисто новото сменено жило. Разбира се, пътна помощ ме репатрира, смениха ми жилото в сервиз на СБА, но там ми обърнаха внимание, че съединителят ми е доста твърд за нов и не е изключено причина за скъсването да е точно тази твърдост, която предизвиква по-силно напрежение при опъване на жилото.
Като друга възможна причина, както каза и човекът, който ми го смени, ми предложиха прегъване и претъркване на жилото в корпуса на колата, както и слаба конструкция на накрайника на жилото, който го захваща за педала.

Минава ми през ума дали отговорът не е в самия съединител, на все пак искам да ви попитам дали някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем и каква се е оказвала причината?

Благодаря предварително на всички!




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 07 дек 2018 12:36


Комплект ли сте сменили съединителя (феродов, притискател и лагер) или само феродовия ?


Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Пет 07 дек 2018 12:40


Комплект.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот niki_k » Пет 07 дек 2018 15:15


Колега,много зависи от качеството на притискателния диск и най вече на жилото.Не уточняваш какъв комплект съединител/каква марка/ сте сложили?! Жилото е саморегулиращо се предполагам, и ако е менте-проблема е от него.Имах случай с друга марка автомобил-страшно тежък педал на съединителя,свалихме скоростите,притискателя поставен на твърдо легнал,едва подаваха демферните пружини при натискане с крак,реших че е от него,сменихме го с по-мек,същата работа.Отидох до авточастите и взех друго жило,това което свалихме беше ново,но задържаше на едно място някъде вътре в бронята.Взех друга марка жило и нещата се оправиха.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот stefan4o » Пет 07 дек 2018 16:18


Колега, ти беше ли там като сменяха съединителя? Нов съединител е лек като перце, можеш да натиснеш педала с нокътя на пръста.


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот megatone » Пет 07 дек 2018 19:53


Къде беше скъсано жилото?


Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Пет 07 дек 2018 20:44


Така, по ред на въпросите:
1. Наистина не мога да кажа в момента марката на комплекта, защото не я помня, но не беше от известните. Все пак става дума за сравнително бюджетно решение, 160 лв като цена. Смяната извърши човек, на когото имам доверие, поради което не съм се задълбочавал много в марки.
2. Жилото беше с ръчна донастройка по мое желание, защото с предишния съединител съм имал доста ядове със саморегулиращо се жило и се стигна дотам, че се върнах в сервиза, който тогава ми го монтира, за да го смени с ръчно.
3. Не съм бил при смяната, поради това, че с нея се зае квалифициран автомонтьор, приятел. Наистина, в началото и на мен ми направи впечатление, че педалът сякаш не е дотолкова по-лек от предишния съединител, но човекът побърза да ме успокои, че с времето щял да се отпусне. Миналата седмица, след скъсването, с новото жило (отново с ръчна донастройка) педалът отново е тежък...
4. Жилото беше скъсано може би върху или най-много сантиметър преди удебеления си край, мястото, с което се захваща за педала.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот stefan4o » Пет 07 дек 2018 22:57


atanas_m написа:3. Не съм бил при смяната, поради това, че с нея се зае квалифициран автомонтьор, приятел. Наистина, в началото и на мен ми направи впечатление, че педалът сякаш не е дотолкова по-лек от предишния съединител, но човекът побърза да ме успокои, че с времето щял да се отпусне. Миналата седмица, след скъсването, с новото жило (отново с ръчна донастройка) педалът отново е тежък...

Нищо подобно. Сменял съм два пъти съединител комплект. Като натиснеш педала, усещането е, че няма закачено нищо на него, толкова е лек. Това в деня на смяната. Нещо те сапунисват май...


Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Съб 08 дек 2018 10:27


Да, наистина не отхвърлям такава възможност, колкото и да не ми се иска...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот muns61 » Съб 08 дек 2018 14:47


Минали са ми през ръцете няколко твърди притискателя, единият даже не отделяше напълно.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот stefan4o » Съб 08 дек 2018 15:04


Първият път на предната кола си бях взел комплект ЛУК - мек като перце допоследно я карах с него, на тази й сложих някакъв евтин от Косер, щото нямаха Лук и нямаше как да поръчам оттам - разлика никаква - пак си беше мек, а е наполовина на цената на ЛУК. Може колегата да е уцелил куцата бройка просто. :wink Все пак бих попитал механика защо така се е получило, щото не е никак нормално.


Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Съб 08 дек 2018 15:30


muns61 написа:Минали са ми през ръцете няколко твърди притискателя, единият даже не отделяше напълно.



Колега muns61, при тези случаи на нови и твърди притискатели какво се прави? Възможен ли е ремонт или.... се налага нова смяна? Как е било при Вас?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот muns61 » Съб 08 дек 2018 16:46


Този, който не отделяше напълно, го изхвърлихме. Другите така си ги караха.
При теб погледни как се движи новото жило, което ще сложиш, горе при педала. Да не се криви там, където сегашното се е скъсало.


Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Съб 08 дек 2018 16:59


Значи няма оправия такъв твърд съединител, разбирам... Всъщност, единственото ми притенение остава да не започне едно периодично късане на нови и нови жила,, постоянна клиентела на Пътна помощ и т.н.
Иначе, непременно ще погледна мястото на захващане на новото жило.

Изпратено от моят SM-T585 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
atanas_m
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 10:17
Автомобил: VW Golf Drei
Двигател: 1598 PS75 ABU 1992
Местоположение: София

Re: RE: Re: Голф3, бензин, 1.6, 75 к.с., ABU. Скъсано ново жило при току-що сменен съединител.

Мнениеот atanas_m » Съб 08 дек 2018 17:03


muns61 написа:Този, който не отделяше напълно, го изхвърлихме. Другите така си ги караха.
При теб погледни как се движи новото жило, което ще сложиш, горе при педала. Да не се криви там, където сегашното се е скъсало.
А "другите", които така си ги карали, имали ли са в последствие проблеми с поне едно или повтарящи се скъсвания на жилата?

Изпратено от моят SM-T585 с помощта на Tapatalk



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: radotom, tonchev и 74 госта