Проблем със задна светлина vw golf 5 1.9 tdi

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
MomchilKolev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 17:21
Автомобил:
Двигател:

Проблем със задна светлина vw golf 5 1.9 tdi

Мнениеот MomchilKolev » Пет 07 дек 2018 19:04


Здравейте на всички.Проблема е следния като дам на задна скорост и не светва задната светлина,а крушката е здраве.
проверих всички бушони вътре и вънка да не е заминал някой ,но всички са здраве.Направих диагностика и излезе тази грешка.
00819-High Pressure Sensor(G65)
009- Open or Short to Ground
Принципно имам навигация с камера китайски и да нямам камера и да имам като се даде на задна скорост и веднага отчита и пуска камерата и за това си помислих ,че е сензорът.
След това по форумите потърсих и намерих най честата причина за този проблем е дадения сензон.Купих нов и го смених но уви няма резултат.
та въпросът ми е има ли нещо което пропускам евентуално още един сенсоз или изваден кабел под скоростния лост евентуално или някой модъл да се е скапал или реле.
Принципно не знам дали е зъвпадение излиза и още една грешка тя е за неработещ климатик.
18049-Please chek DTC Memory of A/C Controller
P1641-000-
Също и занея се поразровик и най често е един сензор който го купих ,но не съм го сменил още.
Незнам дали е съвпадние или тези неща с контролират от опеделен модул или реле и каквото и там да е.....
не искам да (разопоковам) цялата кола и да търся евентуално някой кабел скъсан от нищоти и накрая да не е това за това пиша тука ако може да помогнете.




lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със задна светлина vw golf 5 1.9 tdi

Мнениеот lubo_Y10 » Нед 09 дек 2018 17:13


Тва шорт то гроунд да не би да означава че не можеш да даде на маса за да се затвори веригата и да светне ламбата.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Проблем със задна светлина vw golf 5 1.9 tdi

Мнениеот ivuchev » Нед 09 дек 2018 17:30


ЛамБата няма нищо общо с грешката.
Лампата как я провери дали е здравЕ ?


Потребителски аватар
MomchilKolev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със задна светлина vw golf 5 1.9 tdi

Мнениеот MomchilKolev » Нед 09 дек 2018 21:21


Ако не дава някъде на маса къде евентуално да търся проблема ,на пръв поглед кабелите оглеждат добре.
Принципно крушката я проверих като я извадих здрава е ,иначе не стига ток до там понеже не ми пуска и задната камера ,дали с изгоряла крушка или не предполагам пак трябва да светна камерата може и да греша.
Най ми е странно,че като дам на задна и все едно колата не отчита,че е на задна в смисъл не ми сменя мониторът на на вигагацията ,че една задна и да се пусне камерата.Затова и смених и датчикът ама на не стана нищо.
За това пиша тука във Форума иначе абсурд да ви занимавам с глупости.


naidevj75
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 27 яну 2013 9:40
Автомобил: vw Голф плюс
Двигател: bmm 2007

Re: Проблем със задна светлина vw golf 5 1.9 tdi

Мнениеот naidevj75 » Съб 15 дек 2018 9:07


Виж тук https://www.youtube.com/watch?v=MCKDWV2O-c4. Какво общо има между този сензор и лампата за заден ход? Според мен проблема ти е в китаиската мултимедия.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kukulom и 166 госта