Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
krisst
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 02 май 2018 9:04
Автомобил: Golf MK4 TDI
Двигател: AJM

Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот krisst » Чет 13 дек 2018 11:54


Здравейте, взех си лед крушки за фаровете и съм много доволен от тях, светят жестоко, но проблема е, че не успявам да си затворя задния капак на фара (пластмасовия), самата крушка е дълга и капакът стърчи около 2-3 см..
Някой имал ли е подобен проблем и успявал ли е да го отстрани? Мислех си да направя дупка в капака, колкото да стърчи крушката, ама не мисля, че това е решение на проблема. Мина ми през акъла, дали мога да взема от някоя друга кола същите капаци, обаче да са по-дълбоки? Или пък да се продават отделно по магазините? Приемам всякакви идеи, благодаря за помощта предварително.




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот nikolay_ss » Чет 13 дек 2018 11:57


дупчиш - тва е


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 13 дек 2018 12:32


Тези крушки не са за всеки тип фарове! Обикновено първо се пробват крушките и ако станат без да се реже нищо, то чак тогава се купуват :wink
Може да ги продадеш на някой приятел а ти да си купиш други с по къс радиатор.
Другия ти вариант е както казаха, "дупчиш" но тогава ще влиза прах и след време ще потъмнее рефлектора. А както и сам се сещаш с мръсен рефлектор каквито и крушки да вземеш си е все тая.

Можеш да изрежеш капака и след това да му залепиш парче ПВЦ тръба от от кварталната железария. Тръбата ще я затапиш и така ще ти се получи кухина в която да влезе радиатора :th_up


Я кажи лампата на таблото за къси и дълги работи ли ти нормално след смяната на крушките ? Радиото също ми е любопитно дали хваща станции при пуснати фарове :biggrin
Почти всяка седмица монтирам по едни такива крушки и в 50% от случаите има проблем с радиото (и само на една мазда проблем с индикацията за къси и дълги).


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот nikolay_ss » Чет 13 дек 2018 12:59


а как заслепят тея боклуци и въобще не ти осветяват нищо, факт ли е, ама нали трябва да сме гъзари и да ни светят фаровете в бяло и силно?


krisst
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 02 май 2018 9:04
Автомобил: Golf MK4 TDI
Двигател: AJM

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот krisst » Чет 13 дек 2018 15:10


nikolay_ss написа:а как заслепят тея боклуци и въобще не ти осветяват нищо, факт ли е, ама нали трябва да сме гъзари и да ни светят фаровете в бяло и силно?

Честно да ти кажа, не съм много съгласен с теб, на всички нови коли фаровете им заслепяват, а до това дали светят, светят перфектно нямат нищо общо с обикновените крушки и плюс това консумацията на ток е 300 пъти по-малка и живота им е по-дълъг, какво повече искаш..

Ъъъ, нямам проблеми с радиото, един приятел си сложи и той на неговата кола, обаче неговата е Golf 3, при него го има този проблем, когато превключва от къси на дълги (H4).
При мен няма проблеми, поне на късите (H7), дългите са ми обикновени, но и тях ще сменя в най-скоро време.

Иначе за капака най-вероятно ще го пробия и ще го направя както каза, т.е ще го уголемя, колкото да може да влезе радиатора.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот georgebonev » Чет 13 дек 2018 15:23


Продават се гумени "тапи" - кръгли, за такива LED крушки.

Например:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... dust+cover


krisst
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 02 май 2018 9:04
Автомобил: Golf MK4 TDI
Двигател: AJM

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот krisst » Чет 13 дек 2018 16:59


Х'мм тези като ги гледам, може и да ми свършат работа, проблема е, че ако си поръчам сега, докато дойдат от Китай, рефлекторите ще са ми станали на нищо ... :mhihi


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 13 дек 2018 17:59


Понякога идват за 10 дни а понякога за 2 месеца, зависи как случиш. Това не ти пречи да ги свалиш за известно време докато пристигнат :wink


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK4 2000г. 1.9 АJM - LED крушки за фаровете, проблем с капаците

Мнениеот georgebonev » Чет 13 дек 2018 19:29


Около 12-15 лв. за 2 капачки при доставка от 14-28 дена. Обикновено идват за около 20 дена. Понякога и за седмица само.

Моите капаци (Голф 3 две секции) също зейнаха и ги облепих с тиксо. Едната крушка изгоря и върнах стандартните, докато ми пристигне резервната за 8 лв.
Мислех да изрязвам картон от кутия за прясно мляко - с алуминиево фолио дето са, и да направя "дистанционна втулка" между фара и капачката, но се отказах за сега.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 65 госта