Vw Golf 5 BWA-има ли чип

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Vw Golf 5 BWA-има ли чип

Мнениеот ogogin » Нед 23 дек 2018 21:55


Здравейте колеги,
прикачвам една скала на надува на турбото, като не разбарищ от тези неща се допитвам до вас. А то е. Има ли колата софтуерен чип или не?
Untitled.jpg

Лога е направен на 4та скорост. Ще прикача и таблицата с останалите данни, които съм логвал:
LOG-01-028-073-1138-1178-1188-1341-1382-1418-2301.xls
(82.5 KиБ) Свален 61 пъти


Малко предистория, Колата я имам от 2 години, с постоянна грешка P0601 - Internal Control Module: Memory Check Sum Error, По странното е, че когато давам на контакт не ми светят чек енджина и EPC на таблото, което ме караше да мисля, че колата е чипосана. Така до преди месец и нещо, когато както си карах започна да тресе при ускоряване и губеше на мощност, имаше грешки освен горната и такива за мисфайър. Оправи се от само себе си. След около 2 седмици се започна отново, този път глъхнене и ако успеех да я изфорсирам във високите беше добре, тогава имаше грешки за не премерен въздух в смукателя и за налягането на бензина. Грешките се изтриха и не съм ги виждал от тогава. След тези два случая направих и въпросния лог с цел да проверя дали са в норми тези неща. След справка с Гугъл има няколко варианта на горната грешка, а те са лош чип, споминал се компютър или да отида в VW да ми качат по нов софтуер. Та ако има чип и отида в VW то всичко ще бъде изтрито, поне така беше обяснено в един форум. Та колеги, пак на въпроса има ли колата чип, ако не, да отивам в VW и да ги накарам да ми обновят софтуера или да търся други причини?
Благодаря ви!




Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Vw Golf 5 BWA-има ли чип

Мнениеот ogogin » Чет 27 дек 2018 11:22


Здравейте колеги, та по моя въпрос. След търсене в Гугъл, установявам, че май нямам чип. Следващата стъпка, към която се насочвам е да отида до VW и да направят една диагностика и да ъпдейтнат софтуера, предполагам това крие някакви рискове, но това ще се обсъди на място.
И все пак ако има някой, който разчита цифрите от лога и може да ме насочи къде да задълбавам ще се радвам да го направи.


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Vw Golf 5 BWA-има ли чип

Мнениеот ogogin » Сря 09 яну 2019 23:19


И така, след посещение във VW ъпдейтнаха софтуера и вече нямам грешката P0601. Чека и ЕРС продължават да не светят, според тях има прекъснати писти в самото табло, решения не ми предложиха, така че оставам отворен на предложения от ваша страна.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Vw Golf 5 BWA-има ли чип

Мнениеот pas1.8mi » Пет 11 яну 2019 8:44


Направи тест на таблото с VAG-com на 17 канал.Ако не светнат лампите,може наистина проблема да е в таблото.

https://www.youtube.com/watch?v=wB2ZyMJ4OoU


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Vw Golf 5 BWA-има ли чип

Мнениеот ogogin » Пет 11 яну 2019 23:47


Теста го правих, но няма за тея лампи, има само за имобилайзер, колани, стрелките( всяка по отделно), звуци и дисплей. Хората се молят да не им свети, а аз обратно.. каква ирония :)
Относно с падането на оборотите при първото палене за деня, попрочетох, че това било нормално, когато времето застудее, превантивни мерки за двигателя, турбо и т.н.
До сега не го бях забелязал, като се стопли времето ще видя дали ще има промяна, а до тогава ще карам така...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 256 госта