Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
denis.fatme1
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 26 яну 2017 23:45
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот denis.fatme1 » Пет 28 дек 2018 20:21


Здравейте колеги, колата е голф 4 1.9 тди.Не ми работи зумера за забравени фарове, не работи и индикатора на таблото за отворена врата, не светят плафоните на вратите, не работи и малката мигаща червена лампична на вратата, когато колата е заключена.Когато заключвам колата всички врати се заключват освен задна дясна(тя изобщо не реагира на отваряне и заключване), но по големия ми проблем е ,че когато искам да отключа колата винаги отключва различно.Понякога само шофьорската врата, понякога само пасажерската със и без задна лява, понякога шофьорска и задна лява.От ключа пробвам да заключа и от там нищо не става, ключа влиза и се върти свободно без нищо да става.Също така и стъклата се свалят и вдигат на етапи, натискам да сваля и се сваля до едно положение и после пак трябва да натисна за да тръгне и след малко пак спира. Та питането ми е от какво може да имам толкова много проблеми с управленията на тази кола?




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот vanesto » Пет 28 дек 2018 21:13


Микроключета на бравите на вратите и/или спойки на платките на бравите. Така като гледам на повече от една врата. Едната е шифьорската. Вариант е също да се сменят и целите брави. Аз бих започнал от шофьорската. С ваг-ком можеш да видиш на 46 канал на кои врати има записани грешки.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот Svetlix » Пет 28 дек 2018 21:18


Това което е написал колегата по-горе е вярно. само ще добавя: Микро ключетата не са скъпи, но подмяната им е супер досадна.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот vanesto » Пет 28 дек 2018 21:19


Именно, за мен не си заслужава труда. Пък и спойки трябва да се оправят.


Потребителски аватар
denis.fatme1
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 26 яну 2017 23:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот denis.fatme1 » Пет 28 дек 2018 22:50


Вчера ходих при автоключар но беше късно след обяд и нямаше време за разглабяне, казах му поне да я оправи да заключва от ключа, но това, което той установи след като разглоби бравата, е че дори да поправят патроника тя ще заключва само шофьорската врата.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот Stoyanov_Vw » Съб 29 дек 2018 0:12


Червената лампичка не светва понеже не сработва микрето на шофьорската брава, започни от там. Най-лесно ще установиш проблемните врати като дадеш на контакт и последователно отваряш и затваряш вратите. Просто гледаш, при отварянето на коя врата светва осветлението и при коя не. Това с контакта ти го казвам с цел да не чакаш много, понеже при контакт плафоните гаснат много по-бързо.

ПС: Има микрета също на багажника и предния капак, тях също може да провериш. Това в багажника, се проверява просто като гледаш дали ще светне там плафона. Това на предния капак е малко по-различно. Отваряш капака, натискаш с пръст микрето и заключваш с дистанционното. Изчакваш някакво определено време и пускаш микрето. Ако всичко е наред би трябвало да се включи алармата.

ПС2: Имай предвид, че е много вероятно голяма част от проблемите ти да идват и от копчетата за прозорците на шофьорската врата. Ако имаш възможност вземи други за проба.

Успех!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 много проблеми с управленията на колата

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 29 дек 2018 0:27


Мхм.
Но при една диагностика всички проблемни микрета ще излязат.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта