Vento 1.8 - 75к. 1994г. - Стъпковия мотор издава странен шум и не държи обороти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bezimen
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 29 ное 2014 17:48
Автомобил: Volkwagen Vento
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Vento 1.8 - 75к. 1994г. - Стъпковия мотор издава странен шум и не държи обороти

Мнениеот bezimen » Вто 01 яну 2019 20:45


Здравейте и за много години на всички.
Та, по въпроса. Имам венто 1.8 - 75к. 1994г. Проблема е следния. Колата държи високи обороти, особено когато е студена и никога не са постоянни. Да речем когато я запаля докато е студена качва до 3000 и може да стои така в продъжение на минути, може и да ги свали веднага, както и скимне, въпроса е, че това го прави и като загрее, не се влияе от температура и каквото и да било. Тук обаче идва и по-интересния проблем. Както си работи, изведнъж стъпковия мотор започва да бръжди за около секунда и боротите падат до 200 - 300 и колата започва да се тресе. След това се оправя. Това също се случва когато и скимне. Смених стъпковото моторче с чисто ново но проблема си остана абсолютно същия. Направих си труда да изключвам едно по едно някои от нещата да вия дали няма да има промяна и ето до какво заключение достигнах.

photo-41.jpg


На снимката, която съм прикачил съм отбелязал с червено буксата, която е свързана за стъпковия мотор и с зелено някаква друга букса, която не знам за какво е. Та, когато изключа зелената букса а тази на стъпковия мотор е включена, колата държи перфектно стабилни обороти, без никакви проблеми, но върви само на газ, ако я ключа на бензин при подаване на газ започва да се чуди, да се дави, дори понякога гасне. Но на газ си върви без проблеми и си държи обороти, само че преди да запаля като дам на контакт, компютъра бръжди за около 2секунди все едно дава грешка и разбира, че нещо е изключено.

Някой има ли идея, от къде идва проблема, когато всичко е включено и би трябвало да работи както трябва, а всъщност не работи?! Благодаря, поздрави - Димитър Трифонов




lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vento 1.8 - 75к. 1994г. - Стъпковия мотор издава странен шум и не държи обороти

Мнениеот lubo_Y10 » Сря 02 яну 2019 21:01


Зелено ТПС и на газ не играе


Потребителски аватар
bezimen
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 29 ное 2014 17:48
Автомобил: Volkwagen Vento
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Vento 1.8 - 75к. 1994г. - Стъпковия мотор издава странен шум и не държи обороти

Мнениеот bezimen » Сря 02 яну 2019 21:35


Здрасти колега. Ако е включено, играе и на бензин и на газ, без абсолютно никаква разлика. Ако го изключа и на газ и на бензин оборотите заспиват, но ако подам малко газ докато съм на бензин колата започва да глъхне и да гасне, като цяло работи нестабилно, а когато е изклбчено и съм на газ колата върви добре, всучко е стабилно но компютъра бръжди при подаване на контакт преди палене.


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vento 1.8 - 75к. 1994г. - Стъпковия мотор издава странен шум и не държи обороти

Мнениеот lubo_Y10 » Чет 03 яну 2019 20:47


ТПС е просто едно променливо съпротивление в което няма какво да бръжди, стъпковото /май е бош/ може да бръжди защото е един ел мотор с мех. предавка, задната букса ти е дюзата и там може нещо да бръжди, но виж в компа не мога да се сетя кво може да дига аларма освен ако няма некви релета. Глей си кефа, мойта 11-та година не върви на бензин ,сички датчици са оригиналните и най вероятно такива ще си останат до края, на бенз. само паля и кат ми свърши газта еваш еваш се дотътрям до най близката газ станция.


Потребителски аватар
bezimen
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 29 ное 2014 17:48
Автомобил: Volkwagen Vento
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Vento 1.8 - 75к. 1994г. - Стъпковия мотор издава странен шум и не държи обороти

Мнениеот bezimen » Пет 04 яну 2019 11:24


Другия вариант е да я остава с това изключено и да я карам само на газ, при положение, че не ми прави проблеми така. Единствено ще остане дразнещото бръждене преди палене, но се надявам това да не създаде по-сериозен проблем във времето.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта