Голф 4 1.9 TDI ALH - Въпрос за турбото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Luckystrike12
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 28 ное 2018 23:13
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.9 TDI ALH - Въпрос за турбото

Мнениеот Luckystrike12 » Чет 03 яну 2019 15:04


Здравейте, съфорумници!
За съжаление, Преди известно време хвърлих турбина на колата си, която е (Golf 4 1.9 TDI ALH 90hp).. Сеги ми предстой влизане в сервиз и вкарване на колата в движение!
Постарах се да потърся информация във форума преди да напиша тази тема, но не намерих добре аргументирани отговори, за това и реших да ви попитам.
Та, както на повечето от вас им е известно - Стоковата турбина използвана за този тип двигател е "GT1749V" (променлива геометрия).
Въпросът ми е - Възможно ли е да сложа по-голяма турбина, без да създада излишни проблеми на работата на двигателя и съединител?
Ако това НЕ е възможно, бихте ли ми дали информация какви доработки ще са нужни за нормалната безопазна работа на колата..
*Не гоня някакви високи коне, Така и така съм се решил, че НЯМА да рециклирам турбото, ами по-скоро ще закупя 2ра ръка, та се зачудих дали малко да не съживя тези тези стокови 90 кончета!?!?

Благодаря за вниманието и Честита Нова Година!




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1009
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 TDI ALH - Въпрос за турбото

Мнениеот nikolay_ss » Чет 03 яну 2019 15:08


Само със смяна на турбина нищо няма да стане, най-много да я направиш по-лагава колата.
Ако няма да я засилваш си търси пак GT1749V, това ти е най-евтиния вариант.


Luckystrike12
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 28 ное 2018 23:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 TDI ALH - Въпрос за турбото

Мнениеот Luckystrike12 » Чет 03 яну 2019 15:15


Благодаря за бързият отговор! Идеята ми беше точно малко да я засиля, но да бъда честен, нямам голям опит нито майстор на когото мога да се доверя за започването на по-сериозен проект ..

Последна промяна от icokr на Чет 03 яну 2019 15:30, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон нов "отговор"!


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1009
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 TDI ALH - Въпрос за турбото

Мнениеот nikolay_ss » Чет 03 яну 2019 16:20


По принцип тая турбина е достатъчна за ~140 коня. Спират те малките ти разпръсквачи, ако мислиш че 120 коня са ти достатъчни си търси пак такава и си направи чип. Ако искаш 140 коня ще ти трябват и разпръсквачи от 110 коня. За нататък вече ще влезеш много във филма. Писано е доста, ако ти е интересно търси и чети във форума.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта